V Pardubicích nevychladla trestná lavice. Vítězství si zapsali do indexu Jihočeši

06.02.2023


Předposlední duel základní části Univerzitní ligy (ULLH) absolvovali budějovičtí Black Dogs na ledě Malé Enteria Arény v Pardubicích, kde je přivítali studenti z týmu Riders Univerzity. Jako hlavní menu se podávala tvrdost a protože hosté se nebáli zvednout hozenou rukavici, rozdali soudci dohromady 111 trestných minut. Po hokejové stránce měli navrch Jihočeši, kteří si hlídali náskok a vítězstvím 4:2 pojistili třetí místo v tabulce.


PARDUBICE – Po překonání vlny respiračních onemocnění se vysokoškoláci z českého jihu představili znovu v plné síle se třemi obrannými dvojicemi a čtyřmi útoky. Brzy po začátku utkání získali jistotu na své hole dvěma slepenými góly. Východočeši kontrovali z přesilovky, ale hosté ve druhém dějství vytáhli skóre na 4:1. Čtvrtou trefu zaznamenali v početní výhodě pět na tři. Domácí snížili ještě jednou na počátku třetí části. Potom už se nezměnil stav ani při jejich power play. „Byl to urputný zápas. Soupeř to zkoušel tvrdostí, hodně to řezal. My jsme naštěstí pořád vedli. Škoda, že jsme nedali víc gólů. Měli jsme dost šancí,“ komentoval průběh večera trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 17. kolo:

Riders Univerzita Pardubice – Black Dogs Budweis 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Góly a nahrávky:
15. Hejný (Hebek, Muška), 43. Želizňak (Hebek, Kopecký) – 5. Š. Masopust (Rolínek, Vochozka), 7. Janoch (V. Krcho), 24. Jiří Kubeš (P. Hrůša), 37. M. Masopust (D. Svoboda, Janoch).
Rozhodčí: Barek – Hájková, Landsmann.
Vyloučení: 8:10, navíc Soukup, J. Vacek (oba Pardubice), V. Krcho (Black Dogs) všichni 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 43:51.
Diváků: 42.
Black Dogs: Ludvík – A. Hrůša, Jiří Kubeš, Krtek, D. Svoboda, Hubáček, Grauer – Janoch, V. Krcho, M. Masopust, Rolínek, Š. Masopust, Vochozka, J. Anderle, Pinkas, Petr Bouška, Matěj Dvořák, Šafář, P. Hrůša. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 6. února 2023.

(lho)


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie