Trochu si přidáme oproti minulému roku, ujišťuje trenér Čihák na prahu letní přípravy

03.05.2024


Extraligovému Banes Motoru skončilo dubnové nicnedělání. V prvních květnových dnech se hokejisté pustili do suché fáze letní přípravy. Zpočátku byly na programu hlavně testy fyzické připravenosti, od pondělí 6. května odstartuje předsezonní dril na plné obrátky. Pod vedením stávající trenérské dvojice Ladislav Čihák – Jiří Hanzlík, kterou výrazným způsobem doplní kondiční trenér Josef Žáček, budou hráči pracovat do konce června. Na led půjdou 22. července.


Č. BUDĚJOVICE – Poslední duel v play off minulé sezony absolvovali Jihočeši ve čtvrtfinále na třineckém ledě 28. března. Potom si dali pauzu. „Měli jsme hodně zraněných. Spousta kluků se potřebovala doléčit. Odpočinuli, nikomu jsme nedávali individuální plán. Nebyl k tomu důvod. Celý mančaft do té doby odváděl poctivou práci,“ vysvětluje hlavní kouč Ladislav Čihák. Jeho svěřenci si prošli testy W2max na pražské FTVS, dalšímu testování se podrobili v útrobách Budvar arény první květnový pátek. Chyběli členové národního týmu Jáchym Kondelík s Ondřejem Kovařčíkem, prodlouženou dovolenou vybíral další reprezentant Adam Kubík. Kapitán Milan Gulaš se vždy chystá sám.     

Z nových či staronových tváří se ukázali brankář Milan Klouček a obránce Daniel Bukač. Zdravotní indispozice hlásil pouze Josef Koláček, jehož trápily střevní potíže. „Proti loňsku plánujeme trochu rozšířit kádr. Máme rozjednané hráče, intenzivně na tom pracuje sportovní manažer Jirka Novotný s vedením klubu. Myslím, že na led už bychom mohli jít kompletní,“ kalkuluje vládce střídačky. Z vlastní juniorky se zapojí pouze Štěpán Hoch, zatímco Marcel Kříž oznámil konec profesionální kariéry. „Tyto dva jsme měli vytipované. Marcelovo rozhodnutí respektujeme. Jiné juniory jsme nevzali. Upřímně říkám, že jsme neviděli žádného, který by si to zasloužil,“ krčí rameny.

Přísnost zůstane stejná

Model suché přípravy se příliš nezmění. Tréninky v domácích podmínkách vystřídá na přelomu května a června týdenní kemp ve Frymburku. Kvůli úpravám Budvar arény čekají na hokejisty v červnu i jiná městská sportoviště. Částečně se bude lišit intenzita letního drilu. „Trochu si přidáme proti tomu, co bylo před rokem. V určitých zatíženích, ve vahách a intervalech,“ potvrzuje Ladislav Čihák. „Udělali jsme kus práce a chceme na to navázat. Trénink bude vydatný. Také jsem zdůraznil klukům, ať nic nepodceňují. Nelze brát ohled na loňské dobré umístění. To je minulost. Žít se z ní nedá. Všichni začínáme od nuly, přísnost zůstane úplně stejná,“ neuhýbá z pevných zásad.

Českobudějovičtí už znají kalendář přípravných zápasů. Zpestřením bude výjezd do země helvetského kříže. „Jirkovi Novotnému se podařilo zajistit účast na srpnovém turnaji ve Švýcarsku, kde nás prověří silní soupeři jako Davos nebo Zug s Honzou Kovářem. Rozbijeme tím obvyklý stereotyp letního období, což je super. Loni nám to nevyšlo a nyní jsme rádi za tu možnost,“ těší úspěšného lodivoda, jenž spolu s Jiřím Hanzlíkem převzal tým přesně před rokem. Diváci nepřijdou ani o domácí turnaj u pravého břehu Vltavy, kam mají dorazit zvučné celky Kärpät Oulu respektive Eisbären Berlín. Všechny kroky extraligového týmu budou poté směřovat k 18. září, kdy odstartuje mistrovská soutěž.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie