Třinecká ocel byla znovu nad síly budějovického týmu. Gólman Mazanec zůstal neprůstřelný

18.03.2024

Úvodní dva zápasy čtvrtfinálové série play off Tipsport extraligy mezi Třincem a Českými Budějovicemi se staly minulostí. Oba skončily fotbalově 2:0 pro domácí. Čisté konto opakovaně vychytal odchovanec píseckého hokeje Marek Mazanec. Hosté byli obhájcům titulu důstojným soupeřem, propadli však ve střelbě. Znovu se snažili zachránit výsledek v power play, kterou hráli více než čtyři minuty, z toho dvě minuty šest na čtyři. Bez efektu.

TŘINEC – Do odvety na slezském ledě vyrukovali Jihočeši s přeskládanými útoky, do nichž se po odpykaném trestu vrátil Jakub Valský. Místo nezbylo na Matěje Tomana. V obraně se jako sedmý zapojil také David Štich. Skóre otevřel z dorážky ve shluku hráčů Marko Daňo po předchozí střele Tomáše Kundrátka. Druhou trefu přidal zblízka důrazný David Cienciala. Hokejisté Banes Motoru se dostávali do šancí (Kondelík, Simon, Koláček, Štich, Vopelka), ale nedočkali se gólu. „Na ledě jsme nechali všechno. Kluci to odmakali,“ nenašel kouč Ladislav Čihák zásadní výtku směrem k mužstvu. „Nebyli jsme vyloučení, což je skvělá práce. Drželo nás to ve hře do poslední chvíle,“ ocenil.

Tipsport extraliga, čtvrtfinále play off, 2. zápas:

HC Oceláři Třinec – Banes Motor Č. Budějovice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
19. M. Daňo (L. Hudáček, Kundrátek), 36. Cienciala (M. Daňo, L. Hudáček).
Rozhodčí: A. Jeřábek, Mejzlík – Hynek, D. Klouček.
Vyloučení: 2:0.
Střely na branku: 24:34.
Nejlepší hráči: Marek Mazanec – Martin Beránek.
Diváků: 5 400 (vyprodáno).
Banes Motor: Hrachovina – P. Pýcha ml., Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, R. Vráblík, Štencel, Štich – M. Beránek, Harris, F. Přikryl, Gulaš, J. Kondelík, Ordoš, Kubík, Pech, D. Simon, Valský, Vopelka, J. Koláček. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 18. března 2024.
Stav série:
2:0.

(red)

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.