Staří páni Spartaku Soběslav a budějovického Motoru hráli ve prospěch Rolničky

18.12.2022


Po vynucené přestávce způsobené covidovou pandemií a souvisejícími restrikcemi se hokejový klub v Soběslavi vrátil k tradici charitativních zápasů. Tentokrát proti sobě nastoupili staří páni domácího Spartaku a Old Boys Motoru České Budějovice, aby se pokusili z výtěžku akce shromáždit co nejvíc prostředků na podporu soběslavské Rolničky poskytující sociální služby. K tomu odstartovala také dražba speciálních bílých dresů na klubovém Facebooku.


SOBĚSLAV – Na obou stranách kluziště se představila známá jména. Za domácí tým nastoupilo i několik borců stále aktivních v Krajské lize. Důležitý nebyl výsledek, ale účel zápasu. Hrálo se ve prospěch Diakonie Českobratrské církve evangelické a její středisko Rolnička Soběslav, které poskytuje řadu sociálních služeb (centrum denních služeb pro děti a mladistvé, osobní asistence, centrum denních služeb pro dospělé, sociálně terapeutická dílna, chráněné bydlení) a provozuje dopravu mikrobusem, rehabilitaci a fyzioterapii, výtvarný kroužek, logopedii, canisterapii, bocciu, chráněná pracoviště, čajovnu-kavárnu Rolnička nebo dobrovolnické centrum.    

Charitativní utkání:

Old Boys Spartak Soběslav – Old Boys Motor Č. Budějovice 9:15 (3:4, 3:6, 3:5)
Góly a nahrávky:
Smrž, Hák (Žákovský, Smrž), Žákovský (A. Pánek), Smrž (Hák, Žákovský), Nekněz (Šonka), Žákovský, Žákovský (Karpíšek), A. Pánek  (Nekněz), Smrž (Žákovský) – V. Král (St. Bednařík), J. Trummer st., V. Král, V. Král (J. Trummer st.), St. Bednařík (V. Král), J. Šimánek (Liška), J. Šimánek, Olejník (J. Trummer ml.), J. Trummer ml. (Perník), J. Šimánek, J. Šimánek (St. Bednařík), V. Král (J. Šimánek, St. Bednařík), J. Mertl, St. Bednařík (V. Král), V. Král (St. Bednařík, J. Šimánek).
Soupisky:
Sp. Soběslav:
Jiří Dvořák, Křiklán – L. Stach, Karpíšek, Kanov, R. Jansa, J. Macháček, M. Přibyl, Vl. Máca st., P. Jansa, Žákovský, Hák, A. Pánek, Stašek, Šonka, Nekněz, Smrž, M. Pánek. Trenéři Jaroslav Svepeš a Vladimír Drachovský. Vedoucí Luboš Přibyl.
Motor Č. Budějovice: Dědič – P. Bělohlav, St. Bednařík, Olejník, J. Šimánek, V. Král, Perník, Jos. Mertl, Liška, J. Trummer st., J. Trummer ml. Trenér a vedoucí Bohumil Tomandl.
Hrálo se 17. prosince 2022.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2023 Zámecký Golf resort v Hluboké nad Vltavou se v pátek 2. června od 9 hodin stane dějištěm 3. ročníku charitativní akce Hra pro Erička. Poslouží k získání finančních prostředků na koupi velmi drahého kompenzačního prostředku pro hendikepovaného chlapce a podporu dalších postižených či nemocných dětí. Pořadatelem je Nadace pro Erička, kterou založil bývalý reprezentant Milan Nedoma. Akce, jejímž ambasadorem je kapitán extraligového Motoru Milan Gulaš, nabízí komukoliv zahrát si golf se známými osobnostmi. Účast přislíbili Roman Vráblík, Radek Ťoupal, Vladimír Hudáček, Karel Pražák a mnozí další. Minimální výše daru činí tři tisíce korun.
28. 05. 2023 Poslední květnovou sobotu využili veteráni soběslavského hokeje k tradičnímu letnímu setkání v restauraci Paluba. Dobře se bavili, byť museli akceptovat řadu omluvenek. Symbolického předsednictví se ujal nejstarší Vladimír Šandera (brzy 81), přisedli Václav Nedvěd, Jaroslav Beran, Jan Síbrt, Josef Hajič, Jiří Bouška, František Moudrý, František Hořejš, Jiří Liška a Ladislav Smola. Příští schůzku plánují bývalí spartakovci již v září, kdy hodlají zavítat do nedaleké Skalice.
28. 05. 2023 Českobudějovická odchovankyně Tereza Pištěková (17) po úspěšné premiérové sezoně v barvách finského TPS Turku, kde nasbírala rovných čtyřicet kanadských bodů a skončila na 14. pozici v produktivitě tamní soutěže, bude působit v zemi tisíců jezer i následující rok, tentokrát však v dresu HPK Hämeenlinna. Do Finska ji následuje vimperská odchovankyně Beáta Narovcová (18), která dosud nastupovala za dorost HC Žebrák. Od sezony 2022-23 bude hrát v dresu TPS Turku.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie