Sledge hokejistům se vydařil víkend na severu a západě Čech. Obrali posledního, potrápili lídra

20.12.2016


Po několikatýdenní přestávce, která posloužila reprezentačnímu týmu České republiky k účasti na MS skupiny B v Japonsku, pokračovala dalším víkendovým dvoukolem nejvyšší domácí soutěž sledge hokejistů. Celek Motoru sledge České Budějovice vyztužený rakouskými posilami absolvoval zřejmě nejvydařenější zápasy letošní sezony. Nejprve zvítězil v Litvínově, poté směle vzdoroval lídrovi tabulky, karlovarským Žralokům, a ztratil vítězství až ve třetí třetině.


LITVÍNOV / OSTROV NAD OHŘÍ – Hráči z rakouského Klagenfurtu, kteří figurují na soupisce Motoru od počátku sezony, a rovněž kapitán týmu Jiří Rumplík spolu s nejzkušenějším exreprezentantem Zdeňkem Klímou si dlouhou pauzu zpestřili šesti zápasy v barvách týmu Carinthians Steelers na mezinárodním turnaji v polském Elblagu 2. – 3. prosince, odkud si přivezli bronzové medaile.

Posledního ligového víkendu v kalendářním roce se nemohli zúčastnit Haindl s Burtscherem, ani Jihočeši Dvořák, V. a F. Paclíkové a brankáři Švec resp. Havelka. Do sestavy se naopak vrátil nejlepší střelec Sandro Kalegeris a letos poprvé nastoupil Kai Habeler, talentovaný mladík z Vídně, jenž hostoval v budějovickém týmu již v nedávné minulosti. K této dvojici rakouských reprezentantů se připojil Zdeněk Klíma a jejich úderná formace byla postrachem obou víkendových soupeřů.

Gól jim uznali po protestech

V Litvínově, který jako jediný zůstává dosud bez bodu, se hráči Motoru střelecky prosadili až před polovinou utkání (hraje se třikrát patnáct minut čistého času), přestože si udržovali převahu od úvodního buly. „Gólman Otta Kokeny zlikvidoval všechny naše pokusy. Od druhé třetiny jsme zkusili rychlé přihrávky před litvínovskou brankou. Její strážce se nestačil přemísťovat, přesto dělal divy a dovolil nám jenom tři góly. My jsme naopak pustili třikrát do úniku Martina Zikmunda, ale náš brankář byl také na místě,“ komentoval Zdeněk Klíma.

Proti Karlovým Varům, které vedou tabulku před pražskou Spartou, měli Jihočeši trochu usnadněnou pozici díky tomu, že domácím na ledě v Ostrově nad Ohří chyběli klíčoví borci Miroslav Hrbek a Jiří Forgo. Větší zkušenost a sehranost Západočechů nakonec slavila úspěch ve třetí třetině, kdy dvěma góly otočili skóre. Vlnu emocí vzbudila situace z 13. minuty, kdy rozhodčí zůstali stát na modré čáře, odkud nemohli posoudit, zda se puk nachází v domácí kleci. Útočník Jiří Berger odpálil kotouč do bezpečí a teprve po silných protestech hráčů Motoru přiznal, že to byl gól a opravil původní rozpažení soudců.    

Výkon budějovického týmu v obou utkáních na severozápadě republiky přinesl povzbuzení do dalšího průběhu sezony. „Máme z toho perfektní pocity. Především v duelu s Karlovými Vary to byl opravdu pěkný hokej, na který se dalo koukat,“ vyzdvihl Zdeněk Klíma. Pro příští dvojutkání, které se uskuteční na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci o prvním lednovém víkendu, by už měli být k dispozici Josef Dvořák s Fabianem Burtscherem. První duel odchytá znovu Michael Ossmitz, do druhého nastoupí v brance David Švec.    

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga, 9. a 10. kolo:

HC Litvínov sledge – Motor sledge Č. Budějovice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly a nahrávky:
27. Kalegeris (Klíma), 34. Klíma, 44. Kalegeris.
Rozhodčí: Josef Touš.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 10.
Motor sledge: Ossmitz – Schichler, Ebendorfer, Rumplík – Habeler, Klíma, Kalegeris, Kalina, David. Hrající trenér Zdeněk Klíma.
Hráno v Litvínově 17. prosince 2016.

SKV Sharks Karlovy Vary – Motor sledge Č. Budějovice 5:4 (2:3, 1:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
8. Berger (Geier), 10. Geier (Berger, Wágner), 20. Geier (Berger), 33. Geier (Wágner, Nejedlý), 39. Schneider (Berger) – 9. Kalegeris (Habeler), 10. David (Kalegeris), 13. Habeler, 28. Klíma (Habeler).
Rozhodčí: Matyáš Hanák, Tadeáš Hanák.
Vyloučení: 3:4.
Využití: 2:0.
Diváků: 30.
Motor sledge: Ossmitz – Schichler, Ebendorfer, Rumplík – Habeler, Klíma, Kalegeris, Kalina, David. Hrající trenér Zdeněk Klíma.
Hráno v Ostrově nad Ohří 18. prosince 2016.

Příští utkání:

11. kolo, sobota 7. ledna
Motor sledge – SOHO Olomoučtí Kohouti (ZS J. Marka J. Hradec)
12. kolo, neděle 8. ledna
Motor sledge – SHK Mustangové Pardubice (ZS J. Marka J. Hradec)

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
24. 07. 2024 Zimní stadion v Táboře, který prochází významnou rekonstrukcí, by měl být připravený k provozu od 12. srpna. Zúženou hrací plochu aktuálně lemují nové moderní mantinely s plexiskly, na něž Táborští získali certifikaci opravňující pořádat mezistátní zápasy a duely nejvyšších soutěží. Nový bude řídící systém chlazení ve strojovně a prostory střídaček, časoměřičů či vjezdu rolby.
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie