Sledge hokej v podání budějovického týmu si odbyl domácí ligovou premiéru

11.11.2014


Budějovičtí Králové se poprvé v letošním ročníku České sledge hokejové ligy představili na domácím ledě. V rámci 3. kola (hraje se víkendovým systémem a každý tým může během jednoho kola sehrát dvě utkání) utrpěli porážky od Karlových Varů a pražské Sparty. Stále čekají na vítězství, ale nemají naspěch. Po roční pauze se potřebují hlavně sehrát a nasbírat zkušenosti.


Č. BUDĚJOVICE / J. HRADEC – Předloňský a loňský mistr z Karlových Varů, který usiluje do dobytí hattricku, byl na druhé ledové ploše Budvar arény nad síly Jihočechů, kteří vynechali uplynulý ligový ročník kvůli marodícím brankářům a nyní posílají do boje značně pozměněný hráčský kádr. Karlovarský tým převyšoval své budějovické hostitele rozdílem dvou tříd. Západočeši si přivezli vlastní fanoušky s velkým klubovým praporem a po dvou třetinách (sledge se hraje třikrát patnáct minut) vedli jednoznačně 10:0.

Domácí branku hájil sledge hokejový debutant Dominik Novický, pro něhož to byl teprve druhý zápas v kariéře (poprvé chytal v 1. kole ve Zlíně) a nikdy předtím aktivně nesportoval. „Nechali jsme ho v tom, jak se říká, vykoupat. Jinak, než při zápase, totiž nezíská potřebné zkušenosti a návyky,“ vysvětlil střední útočník a bývalý reprezentant Zdeněk Klíma, který je autoritou v týmu. Třetí třetinu proti Varům odchytal Michal Havelka, jenž nosí dres Králů už několik sezon, a dostal jediný gól.

Utkání s pražskou Spartou, pro něž Králové našli domácí prostředí na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci (patrně nejlépe vybavený jihočeský stadion z hlediska bezbariérovosti) dopadlo výsledkově mnohem lépe, i když ani tentokrát Budějovičtí neskórovali. Byla však znát přítomnost brankářské jedničky Davida Švece, kterého sparťané překonali pouze třikrát. Pražský tým vyvíjel značný tlak, ale Jihočeši si počínali velmi dobře ve středním pásmu a narušovali soupeřovy útoky již v zárodku.

Spolupracují s Rakušany

Svěřenci trenéra Jiřího Hanzala (dosud aktivní hokejista budějovického David Servisu v Krajské lize) proti Spartě podali zlepšený výkon. „S výjimkou jednoho zaváhání v obranné třetině, kdy hráč nevyjel včas proti střelci a dostali jsme laciný gól, můžeme být spokojení s tím, co jsme předvedli. Povedly se nám pěkné akce a vytvářeli jsme si střelecké příležitosti,“ vyzdvihl Zdeněk Klíma, jenž spolu s mladým Filipem Paclíkem pendloval v centru třech útočných formací.

Králové v posledním ligovém dvojutkání zapojili také tři ze čtyř posil, které přišly z rakouského klubu Vienna Warriors. Proti Varům a Spartě si zahráli Andreas Meixner, Herbert Weil a Markus Krejcik, chyběl pouze Kai Habeler. Rovněž výkony Rakušanů se zlepšují každým zápasem. „Předtím tři roky jenom trénovali, protože naši jižní sousedé nemají ligu. Od té doby, co hrají s námi, jde jejich výkon markantně nahoru. Potvrdil nám to i trenér rakouského národního týmu Zdeněk Vaněk,“ upřesnil Klíma.

Ten se spolu s Jiřím Rumplíkem, Václavem Paclíkem a Janem Kočnarem v rámci užší spolupráce s rakouským sledge hokejem zúčastnil před pár dny přípravného kempu pořádaného pro týmy Vídně a Klagenfurtu. Také tímto směrem chtějí Budějovičtí dál rozvíjet svoji činnost. Domácí ligová soutěž jim letos poslouží hlavně k zabudování nových hráčů, kterých je v širším kádru deset. Proti Varům a Spartě jich nastoupilo šest. „Příští rok už naše hra bude vypadat jinak,“ slíbil Zdeněk Klíma.

Česká sledge hokejová liga, 3. kolo

SKV Králové Č. Budějovice – SKV Sharks Karlovy Vary 0:11 (0:7, 0:3, 0:1)
Góly:
1. Geier, 6. Berger, 6. Forgo, 6. Forgo, 11. Wágner, 11. Berger, 15. Wágner, 16. Geier, 22. Geier, 26. Forgo, 43. Karafiát.
Rozhodčí: Hamr, Voves.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:1.
Diváků: 30.
SKV Králové: Novický (31. Havelka) – Kovář, Wiel, Hornich, Meixner – Kalina, F. Paclík, Podhradský, Rumplík, Klíma, Krejcik, V. Paclík, Kočnar. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno v Českých Budějovicích 8. listopadu 2014. 

SKV Králové Č. Budějovice – HC Sparta Praha sledge 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly:
20. Zapletal, 23. Raul, 28. Raul.
Rozhodčí: Hamr, Sváček.
Vyloučení: 3:1.
Využití: 0:1.
Diváků: 52.
SKV Králové: Švec – Kovář, Wiel, Hornich, Meixner – Kalina, F. Paclík, Podhradský, Rumplík, Klíma, Krejcik, V. Paclík, Kočnar. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno v Jindřichově Hradci 9. listopadu 2014.

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie