Semifinále Univerzitní ligy začalo pro Jihočechy ztrátou po nájezdech na plzeňském ledě

16.03.2023


Českobudějovičtí Black Dogs přesně čtrnáct dnů po posledním čtvrtfinálovém vítězství nad ústeckými North Wings vybruslili na plzeňský led proti domácím Akademikům a zahájili semifinálovou sérii porážkou, o níž rozhodly samostatné nájezdy. Plzeňští exekutoři v nich uspěli dvakrát, hosté ani jednou (Vojtěch Krcho, Michal Přívozník, Tomáš Vochozka, Matouš Masopust). Druhý zápas se uskuteční v jihočeské metropoli v pondělí 20. března.


PLZEŇ – Vysokoškoláci od soutoku Vltavy s Malší nastoupili se čtyřmi útoky, ale jen s pěticí beků. Do sestavy se zařadila čtveřice hráčů, která den předtím bojovala ve finále Krajské ligy – brankář Ludvík (Samson) resp. útočníci M. Masopust, Vochozka a Přívozník (Milevsko). Domácí tým se třikrát ujal vedení, hosté vždy dokázali vyrovnat a v závěru prodloužení mohli strhnout výsledek na svoji stranu, když minutu a třicet šest vteřin před sirénou usedl za katr David Roubal. „V přesilovce čtyři na tři jsme udělali závar před plzeňským brankovištěm, ale nebyl z toho gól,“ litoval trenérský asistent Jiří Irra po vyrovnaném průběhu hokejového večera.

Univerzitní liga, semifinále play off, 1. zápas:

Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
10. Š. Hanzlík (Soukup), 31. Š. Říha (Princl, Reitspies), 45. Princl, rozh. nájezd Š. Říha – 14. Rolínek (Šafář, A. Hrůša), 39. M. Masopust (Janoch), 49. V. Krcho (Krtek, M. Masopust).
Rozhodčí: Pastier, Valda – T. Kučera, Stacho.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 34:32.
Diváků: 445.
Black Dogs: Ludvík – Krtek, A. Hrůša, Jiří Kubeš, Hubáček, P. Hrůša – M. Masopust, V. Krcho, Janoch, Vochozka, Kaisler, Š. Masopust, Rolínek, Kronus, Šafář, Matěj Dvořák, Přívozník, J. Anderle. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 15. března 2023.
Stav série: 1:0.

(lho)    


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie