Samson versus Český Krumlov: Rozhodnutí padlo během šestadvaceti vteřin

11.11.2022


Úřadující jihočeský šampión HC Samson Č. Budějovice zatím od začátku sezony vždycky zvítězil se ziskem plného počtu bodů. Nezměnilo na tom nic ani celkově deváté letošní vystoupení, ve kterém pivovarníci na ledě Hokejového centra Pouzar fotbalovým výsledkem 2:0 zdolali mužstvo krumlovského Slavoje. Rozhodnutí o výsledku padlo v rozmezí dvaceti šesti vteřin 27. minuty, kdy domácí dvakrát překonali nešťastného brankáře Lukáše Píchu.


Č. BUDĚJOVICE – Přestože kapitán týmu Martin Hanzal zůstal pouze v civilu na střídačce, vyrukoval Samson do boje se třemi nabitými pěticemi, které se postaraly o dokonalý „blitzkrieg“ a dvěma údery za necelou půlminutu stanovily výsledek. Hostům se čtyřmi beky nepomohla ani power play. „Utkání mělo spád a bylo pod naší kontrolou. Často jsme hráli v útočném pásmu. Nedostávali jsme se až tak do vyložené koncovky, ale vyprodukovali jsme hodně střel. Dobře si vedl gólman,“ konstatoval trenér vítězů Petr Fleischman. „Odehráli jsme dobrý zápas. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost a disciplínu. Mrzí nás, že jsme nevyužili přesilovky,“ litoval kouč poražených Vilém Migl ml.  

Krajská liga, předehrávka 10. kola:

HC Samson Č. Budějovice – HC Slavoj Č. Krumlov 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly a nahrávky:
28. J. Hanzal (R. Šulčík, Sičák), 28. Mrkvička (R. Suchánek ml., D. Nedorost).
Rozhodčí: Vokoun – Jan Kubeš, Mich. Dančišin.
Vyloučení: 5:2.
Využití: 1:0.
Diváků: 125.
HC Samson: I. Svoboda – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, Ferebauer, Nehoda, D. Kouba – R. Šulčík, J. Hanzal, Kuchejda, R. Suchánek ml., Mrkvička, D. Nedorost, J. Šuhaj, Sumerauer, A. Ryba. Trenéři Petr Fleischman a Lukáš Chaloupka.
Č. Krumlov: Pícha – Gallistl, D. Svoboda, Machálek, Kozák – J. Kadlec, V. Krcho, Vondřich, J. Anderle, Hakl, Mil. Klíma, Lamač, J. Fučík, Berný. Trenéři Vilém Migl ml. a David Machálek.
Hrálo se 11. listopadu 2022.

(lho)Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie