Reprezentační veteráni v Budvar aréně deklasovali snaživý výběr Izraele 10:0

15.11.2021


Česká veteránská reprezentace vstoupila po více než roční přestávce na zápasovou scénu. Jako sparingpartnera si pozvala do Budvar arény snaživý výběr Izraele, jehož hlavní hvězdou byl brankář Nir Tichon, který vedle kruté desítky inkasovaných gólů pochytal obrovský počet dalších střel. Jeho vesměs mladí spoluhráči s košíky na obličejích přes veškeré úsilí nedokázali čelit chytrému ťukesu domácího celku vybaveného zkušenostmi ze světových kolbišť.


Č. BUDĚJOVICE – Do veteránské sestavy zařadili trenéři jedenáct jihočeských odchovanců (šest z nich nastupuje za HC Samson v Krajské lize) plus domestikovaného Jihočecha Tomáše Vaka, které doplnili pěticí dalších dříve narozených hokejistů včetně aktuálního ředitele extraligy Josefa Řezníčka. Celých šedesát minut hrubého času, během nichž se neměnily strany po jednotlivých třetinách, se dění na ledě podobalo hře kočky s myší. V týmu hostí jednoznačně zaujal svým výkonem osmadvacetiletý gólman izraelsko – polského původu Nir Tichon, jenž obětavými zákroky zneškodnil spoustu šancí českých hráčů. Zářil hlavně ve druhé části, kdy mu navíc třikrát pomohla tyčka.

Naši hokejisté – jedna pětka pojede k odvetě do Pardubic, kde ji doplní tamní borci – ukázali, proč v minulosti patřili k oporám předních týmů. „Zahráli jsme si bezvadně a lidé v hledišti, kterým děkuji za účast, mohli konečně vidět, jak se hraje hokej od hole. Kluky musím pochválit, že se takhle drží ve svém věku. Překvapil mě výborný izraelský brankář. Bylo mi ho líto, kolik na něho šlo střel,“ komentoval zápas jeden z trenérů Jan Havel. „Izraelci jsou silní jednou do roka, když jedou na MS. Teď nemohou vzít hráče, kteří kupříkladu studují v zámoří. My jsme rádi, že jsme po dlouhé době hráli zápas. Sehnat zahraničního soupeře mě osobně stálo hodně času a úsilí,“ doplnil jeho kolega Milan Nový.  

Přátelské utkání:

Česká republika Old Timers – Výběr Izraele 10:0 (3:0, 2:0, 5:0)
Góly a nahrávky:
6. Brendl (Kotalík, M. Hanzal), 12. Kotalík (Brendl, M. Hanzal), 13. Modrý (K. Kadlec, Fr. Mrázek), 30. Fr. Mrázek (K. Kadlec, Kotalík), 38. M. Hanzal (Brendl, Kotalík), 42. M. Hanzal (Brendl, J. Nedvěd), 55. Fr. Mrázek (D. Nedorost), 57. Brendl (Kotalík, J. Nedvěd), 58. M. Hanzal (J. Nedvěd), 60. Vak (R. Ťoupal, K. Ťoupal).
Rozhodčí: Nečas – M. Veselý, E. Kostka.
Nájezdy: 0:1.
Proměněné nájezdy: 0:0.
Diváků: 200.
Česká republika: M. Kučera (30. Jágr) – F. Novák, K. Ťoupal, J. Nedvěd, Řezníček, Modrý, Maškarinec – V. Král, Vak, R. Ťoupal, Kotalík, M. Hanzal, Brendl, K. Kadlec, Fr. Mrázek, D. Nedorost. Trenéři Jan „Gusta“ Havel a Milan Nový.
Hrálo se 14. listopadu 2021.

Ladislav Lhota



Krátké zprávy
04. 06. 2023 Bývalý reprezentační gólman Alexander Salák po roční pauze od hokeje podle vlastních slov již nenaváže na svoji úspěšnou kariéru a bude se věnovat rodině, která se záhy rozroste o šestého potomka. Šestatřicetiletý rodák ze Strakonic a odchovanec tamního klubu prošel mládeží budějovického Motoru, mihl se v Písku a Táboře, hrál nejvyšší soutěže ve Finsku a Švédsku, českou extraligu vyzkoušel ve Spartě. Několik sezon strávil v KHL, odchytal dva zápasy za Floridu v NHL, zúčastnil se třech světových šampionátů a olympijského turnaje v roce 2014.
03. 06. 2023 Milevské A-mužstvo pokračuje v pilné přípravě na příští sezonu. Jednoho z favoritů Krajské ligy navštívil při tréninku obchodní zástupce firmy Odin Hockey Petr Mlíkovský a představil hráčům ve špičkové kvalitě ručně vyráběné hokejky z uhlíkových vláken. Následně oslovil klubové funkcionáře s nabídkou spolupráce.
03. 06. 2023 Dvě posily v ideálním hokejovém věku získal tým HC Milevsko 1934 pro nadcházející ročník Krajské ligy. Z druholigového Písku přišel brankář David Novák (21. června mu bude 29), který předtím dlouho působil v Táboře a strávil osm minut v extraligovém brankovišti pražské Slavie (2014-15). Z Písku se vrátil rovněž útočník Jan Březina (18. listopadu mu bude 29), jenž velkou část kariéry předtím prožil jako Novákův spoluhráč v Táboře.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie