První třetina a dost. Po obratu ve druhé části už si Jihočeši nekousli do pardubického perníku

28.02.2021

Předchozí tři vzájemné duely vyhráli Pardubičtí nad Motorem vždy pouze o gól, jednou dokonce v prodloužení. Čtvrtý duel ve 49. kole Tipsport extraligy zahájili u břehu Labe lépe Jihočeši, ale nejtěsnější vedení udrželi jen do 23. minuty. Dalších pět gólů přidali hráči Dynama, kteří utnuli šňůru čtyř porážek a navodili si pohodu do předkola play off. Z týmu hostí se znovu střelecky neprosadil žádný útočník a mužstvo si připsalo třicátou druhou porážku v sezoně.

PARDUBICE – Z budějovického pohledu začalo utkání slibně. V 7. minutě díky útočné práci Matěje Tomana a dobrým očím Jana Štencla se v roli falešného křídla řítil po levé straně Ondřej Slováček a prosadil se u pravé tyčky z minusového úhlu, když využil odraz od betonů Milana Kloučka. V dalším průběhu si hokejisté Madeta Motoru vytvořili šance (Slováček, Doležal, Holec, Karabáček, Beránek), ale domácí vyrovnali v přesilovce, otočili skóre a převzali režii. „Půl zápasu jsme vydrželi hrát a přijde mi, že jsme hráli celkem dobře. Bohužel, po dvou našich chybách jsme se dostali na 1:3. Ve třetí třetině to svým způsobem byla zoufalost,“ vyjádřil se trenér Václav Prospal.

Tipsport extraliga, 49. kolo:

HC Dynamo Pardubice – Madeta Motor Č. Budějovice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
23. Nakládal (Paulovič), 35. Camara (Vála), 40. Kousal (Camara), 47. Poulíček (Paulovič), 56. Horký (Roman, Hrádek) – 7. Slováček (Štencel, Mat. Toman).
Rozhodčí:
R. Svoboda, M. Sýkora – Frodl, Kajínek.
Vyloučení: 3:5.
Střely na branku: 29:27.
Diváků: 0.
Madeta Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Štencel, Slováček, Š. Kubíček, Lytvynov – Holec, D. Voženílek, V. Jonák, Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Novák, Alderson, Gilbert, Karabáček, P. Novák, Mat. Toman, M. Beránek. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 28. února 2021.

(red)

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.