Proti Zlínu podali sledge hokejisté nejlepší výkon v sezoně. Ale nebodovali ani s Olomoucí

16.12.2014


Česká sledge hokejová liga, která je jednou z mála pravidelných domácích soutěží v Evropě, pokračovala 5. víkendovým kolem, během něhož měli jednotliví účastníci možnost nastoupit ke dvěma utkáním. Budějovičtí Králové v roli letošního nováčka změřili síly s moravskými soupeři na domácím, jihočeském ledě, ale nikoliv v krajské metropoli, ale na zimním stadionu v Soběslavi. Ač znovu nezískali body, uhráli při malém počtu hráčů solidní výsledky.


SOBĚSLAV – Hráči českobudějovického týmu měli oprávněné obavy z odvety proti Zlínu, neboť první vzájemný duel na Valašsku prohráli 0:11. K nelibosti Jihočechů úvodní třetina na soběslavském ledě svým průběhem navázala na souboj z 1. kola. Hosté třikrát překonali Michala Havelku v domácí kleci a znovu našlápli k vysokému vítězství. Začátek druhé třetiny však ukázal Králům přívětivou tvář a nabídl jim korigující gól, když se puk vystřelený Martinem Hornichem odrazil od zadního mantinelu a brankář Matoušek si ho srazil za svá záda.

Valaši potom vytrvale obléhali své hostitele, ale spolehlivě pracující obrana domácího týmu jim dovolila skórovat až v závěrečné části (hraje se 3 x 15 minut), kdy se dopustila jediné závažné chyby a nechala v sólu ujet dvojici Palát – Fojtík. Následné vyloučení Jiřího Rumplíka dokázali Budějovičtí ubránit. „Byl to asi náš nejlepší výkon v sezoně,“ vyjádřil spokojenost i přes porážku trenér Jiří Hanzal. „Hráči dobře plnili pokyny a potrápili jednoho z aspirantů na titul,“ dodal po sobotním utkání.

Založení útoku jim dělalo problémy

Od nedělního souboje s olomouckými Kohouty si Hanzalovi svěřenci slibovali vyrovnanou partii, v níž nebyli bez naděje na úspěch, vždyť na Hané svému sousedovi v tabulce podlehli ve 2. kole nejtěsnějším rozdílem 2:3. Soupeře však tentokrát posílil německý reprezentant Robert Pabst, který získal pro Olomouc vedení dvacet vteřin po zahájení druhého dějství. Domácí mohli litovat, že v úvodu neproměnil obrovskou šanci veterán Zdeněk Klíma, jenž oba zápasy v Soběslavi odehrál bez střídání.

Kohouti postupně nabývali vrch a před druhou sirénou zvýšili náskok díky přesným trefám Bernharda Heringa a Martina Nováka. V závěrečné třetině se vzchopili Králové a z velkého tlaku korigoval Martin Kovář na 1:3. Další gól však již nepadl. Šanci olomouckého mladíka Jedličky vychytal brankář David Švec, na protější straně Tomáš Podhradský zasáhl pouze tyčku. „Nedá se říct, že bychom propadli herně, ale hráči zklamali v útočné fázi. Musíme zapracovat na založení útoku, které nám dělalo problémy,“ uvedl Jiří Hanzal.         

Česká sledge hokejová liga, 5. kolo

SKV Králové Č. Budějovice – SHK LAPP Zlín 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Góly a nahrávky:
16. Hornich (Klíma) – 3. Palát (Hábl), 7. Hábl (Fojtík), 14. Fojtík (Hábl), 31. Palát (Fojtík).
Rozhodčí: Fiala, Horáček.
Vyloučení: 1:0.
Využití: 0:0.
Diváků: 30.
SKV Králové Č. B.: Havelka – Hornich, Meixner, M. Kovář – Klíma, F. Paclík, Rumplík, Podhradský, V. Paclík. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno v Soběslavi 13. prosince 2014.

SKV Králové Č. Budějovice – SOHO Olomoučtí Kohouti 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Góly a nahrávky:
35. Kovář (Rumplík) – 16. Pabst (Hering), 28. Hering (Jedlička), 29. M. Novák.
Rozhodčí: Fiala, Horáček.
Vyloučení: 0:2.
Využití: 0:0.
Diváků: 30.
SKV Králové Č. B.: Švec (Novický) – Hornich, Meixner, M. Kovář – Klíma, Kalina, Rumplík, Podhradský. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno v Soběslavi 14. prosince 2014.

(spo, lho)

 

Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie