Proti Vítkovicím vybojovali Jihočeši zase jenom bod. V extralize padli posedmé v řadě

09.10.2022

Celek Motoru usiloval na domácím ledě proti Vítkovicím o přerušení dlouhé série porážek, jenže padl v samostatných nájezdech posedmé v řadě. Výsledek 2:3 byl na chlup stejný jako dva dny předtím v Budvar aréně se Spartou, jen s tím rozdílem, že Pražané rozhodli už v prodloužení. Jihočeši znovu výrazně přestříleli svého soupeře, ve druhé třetině získali vedení, ale nepřidali další trefu. Nevedlo se ani exekutorům nájezdů, neuspěli Hanzl, Dzierkals, Gulaš, Pech.

Č. BUDĚJOVICE – Úvod patřil Motoru. Již ve 3. minutě hosté sekli Lukáše Pecha v jasné příležitosti, ale nařízené trestné střílení neproměnil Milan Gulaš. Velkou šanci měli domácí ve vlastním oslabení, Martin Hanzl s Vojtěchem Tomečkem jeli dva na jednoho. Vedení získali hosté z rychlé akce, při níž Roman Vráblík neudržel před brankou zakončujícího Marka Kaluse. Obrat zařídil dvěma góly Milan Gulaš – bombou z voleje a nahozením k brankovišti, kde kotouč nechtěně přesměroval do klece bránící hráč. Hosté srovnali z přesilovky čtyři vteřiny před druhou sirénou. „Kluci nastoupili výborně, ale hosty držel gólman. Za stavu 2:2 jsme měli být zkušenější,“ věděl kouč Jaroslav Modrý.

Tipsport extraliga, 9. kolo:

Motor Č. Budějovice – HC Vítkovice Ridera 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0)
32. Gulaš (Šenkeřík, Dzierkals), 34. Gulaš – 18. Kalus (Lindberg, Fridrich), 40. Krieger (Bukarts, Lakatoš), rozh. nájezd Bukarts.
Rozhodčí:
 Hejduk, D. Pražák – Frodl, Špůr.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 37:22.
Diváků: 5 276.
Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Aleš Stezka.
Motor:
 Hrachovina – Vráblík, Štencel, Hovorka, Bindulis, L. Doudera, Šenkeřík – Gulaš, Pech, F. Přikryl – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – V. Tomeček, Vopelka, Strnad – Karabáček, Mat. Toman, Chlubna. Trenéři Jaroslav Modrý a David Čermák.
Hrálo se 9. října 2022.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.