Proti Olomouci nezachytili Králové úvod. Studénku přestříleli a zápas uzavřeli šarvátkou

09.02.2016

Nekompletní 8. víkendové kolo České sledge hokejové ligy zastihlo budějovické Krále doma na českém jihu. V sobotním odpoledním duelu proti olomouckým Kohoutům se představili ve Strakonicích, kde zaspali úvodní třetinu a potom už proti vyrovnanému soupeři nedohnali gólové manko. Nedělní ráno prožili na stadionu v Českém Krumlově, kde zdolali tým Studénky třemi přesnými trefami, aniž sami inkasovali. Nezkrotili však emoce.

STRAKONICE / Č. KRUMLOV – Vzhledem k účasti reprezentantů České republiky na turnaji v japonském Naganu rozehráli 8. kolo pouze sledge hokejisté Českých Budějovic, Olomouce a Studénky, kteří aktuálně nezásobují národní mužstvo. Podle původního plánu se měli zapojit do ligových bojů rovněž vídeňští Warriors, jenže necelé dva týdny před termínem se ozvali se žádostí o přeložení hracích dnů. Dva jejich hráči totiž reprezentují Rakousko a jeden Itálii.

Pro trojici uvedených českých družstev bylo obtížné či zcela nemožné v krátkém časovém úseku změnit program, proto ředitel ČSHL Jiří Berger rozhodl o sehrání všech plánovaných zápasů. Warriors nerespektovali nařízení a museli se podrobit kontumačním výsledkům ve prospěch Olomouce resp. Studénky. Pouze Jihočechům nezbylo, než si víkendové body kompletně vybojovat na ledě. V prvním duelu na strakonickém ledě přivítali Kohouty z Olomouce a ztratili výsledek již v úvodním dějství, které prohráli 0:3.

Padaly vyšší tresty

Domácí postrádali koncentraci, nedařily se jim přihrávky. Mezi 7. a 14. minutou třikrát inkasovali, přičemž druhý gól padl při trestu Josefa Dvořáka. „Prošvihli jsme začátek a už se to nedalo zvrátit. Olomoučtí při účasti nejlepšího hráče Roberta Pabsta byli pro nás zcela vyrovnaným soupeřem a my je nedokázali přetlačit přes střední pásmo. Zachytal jim dobře brankář a jediný můj gól padl až z třetí dorážky,“ konstatoval Zdeněk Klíma, jenž neproměnil další šanci v sólovém nájezdu.

Utkání v Českém Krumlově proti Studénce dopadlo mnohem líp. Hostům chyběl Sylwester Flis, jenž v minulosti reprezentoval USA na paralympiádě a nyní vede polský národní tým, a tudíž neměli hráče schopného měřit se rychlostí se Zdeňkem Klímou nebo Filipem Paclíkem. Jihočeši s úspěchem praktikovali brejkové situace a nahazování kotouče do volného prostoru. Nevyhnuli se však určité nervozitě, když jim rozhodčí v první části neuznali vedoucí gól.

Nakonec se Králové trefili třikrát, zatímco strážce klece David Švec udržel čisté konto. Bohužel, rivalita mezi oběma celky vedla k nezdravě vyhrocenému závěru. Domácí Jakub David vyfasoval desetiminutový trest za řečnění a Filip Paclík dostal pět minut plus do konce utkání za čelní vražení sáněmi do protihráče bez úmyslu hrát s pukem. Po tomto incidentu se strhla šarvátka několika borců. Trenér hostí Jan Šopík dokonce musel své svěřence na ledě odtrhávat od soupeřů. „Mrzí nás ten konec,“ přiznal Zdeněk Klíma.

Česká sledge hokejová liga, 8. kolo:

SKV Králové Č. Budějovice – SOHO Olomoučtí Kohouti 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
37. Klíma (Rumplík) – 7. M. Novák (Jedlička, Horký), 10. Pabst (Keller), 14. Brix (Pabst, Radim Mikuš).
Rozhodčí: Michal Diviš a Jan Vacek.
Vyloučení: 1:0.
Diváků: 25.
SKV Králové: David Švec – Zdeněk Klíma, Filip Paclík, Daniel Kalina – Jiří Rumplík, Jakub David, Jan Kočnar, Josef Dvořák. Náhradník Michal Havelka. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno ve Strakonicích 6. února

SKV Králové Č. Budějovice – HC Studénka 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly a nahrávky
: 25. Kalina (F. Paclík), 28. Klíma (V. Paclík), 32. Klíma (F. Paclík, Rumplík).
Rozhodčí: Martin Šesták a Jan Brůha.
Vyloučení: 2:2, navíc David (SKV Králové) 10 minut, F. Paclík (SKV Králové) 5 minut + do konce.
Diváků: 15.
SKV Králové: David Švec – Václav Paclík, Zdeněk Klíma, Filip Paclík – Daniel Kalina, Jiří Rumplík, Jakub David, Jan Kočnar, Josef Dvořák. Náhradník Michal Havelka. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno v Č. Krumlově 7. února.

Program 9. kola:

Sobota 27. února
SKV Králové – Dolný Kubín (Hokejové centrum Pouzar, 11.30 hod.)

Neděle 28. února
SKV Králové – SHK Zlín (Budvar aréna, 11.45)

02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.
01. 05. 2024 Ofenzivu extraligového Banes Motoru nyní již oficiálně posílil reprezentační forvard Ondřej Kovařčík (28), jenž spolu s bratrem Michalem dosud nastupoval v barvách finského Jukuritu. Pod Černou věží se upsal na tři roky. Nový roční kontrakt s roční opcí uzavřel v budějovickém klubu již osvědčený útočník Jakub Valský (35).
01. 05. 2024 Novou akvizicí obranných řad extraligového Banes Motoru se stal čerstvě pětadvacetiletý obránce Daniel Bukač. Rodák z Mostu a odchovanec Chomutova figuroval v mládežnických reprezentacích a roku 2017 jej draftoval klub NHL Boston Bruins. V sezoně 2023-24 nastupoval za béčko Pardubic a především za Znojmo.