Proti nepříjemnému hokeji v podání Olomouce se Jihočeši neprosadili ani na čtvrtý pokus

26.02.2021

Českobudějovický tým v domácím souboji s Hanáky otevřel skóre, přesto ani počtvrté v sezoně nedokázal nepříjemného soupeře položit na lopatky a znovu mu odevzdal body (celkově jedenáct z dvanácti možných). Celek Madeta Motoru navíc padl na ledě Budvar arény poosmé v řadě a vzdálil se od reálné možnosti dohonit v tabulce předposlední Zlín. Hosté se díky čtyřzápasové bodové šňůře zvenku definitivně posunuli do play off.

Č. BUDĚJOVICE – Na střídačce domácích byl jako dvojka za Janem Strmeňem připravený šestnáctiletý brankář Štěpán Maleček, písecký odchovanec, jenž do začátku aktuální sezony působil v Karlových Varech. Po vyrovnané úvodní třetině přečkali Jihočeši v úvodu druhé části tři po sobě jdoucí oslabení a potom udeřili v přesilovce díky teči Václava Karabáčka. Moravanům však stačilo pět minut k vyrovnání. Rozhodující gól dali také v přesilovce (za úplně zbytečný faul Martina Beránka) šťastně od modré čáry. Při vyloučení olomouckého Jana Švrčka v závěru hrál Motor neúspěšně šest na čtyři. „Asi si půjčíme fotbalovou bránu od Dynama,“ lamentoval kouč Václav Prospal nad nízkou produktivitou.

Tipsport extraliga, 48. kolo:

Madeta Motor Č. Budějovice – HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
32. Karabáček (Slováček, Holec) – 37. Kolouch, 50. Dujsík (Ondrušek, J. Káňa)
Rozhodčí: Lacina, T. Horák – Ganger, D. Klouček.
Vyloučení:
4:5.
Střely na branku: 38:26.
Diváků: 0.
Madeta Motor:
Strmeň – Plášil, Vydarený, Štencel, Slováček, Š. Kubíček, Lytvynov – Zd. Doležal, Mat. Toman, M. Novák, Holec, D. Voženílek, V. Jonák, Gilbert, R. Přikryl, M. Beránek, Alderson, P. Novák, Karabáček. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 26. února 2021.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.