Pohoda z využitých přesilovek se proměnila v drama. Nakonec Motor uspěl v prodloužení

07.03.2024

Do druhého souboje v předkole play off Tisport extraligy šly týmy Českých Budějovic a Karlových Varů bez potrestaných hráčů Jana Ordoše resp. Ondřeje Beránka, kteří se provinili v úvodním duelu. Hosté náhradou povolali exbudějovického Vojtěcha Tomečka, domácí upřednostnili alternace křídelních útočníků. Motor využil tři přesilovky v řadě a ještě ve 47. minutě vedl 4:0. Neuvěřitelný výpadek Jihočechů ale smazal jejich náskok. Nastavený čas netrval dlouho díky Gulašovu gólu.

Č. BUDĚJOVICE – Na konci úvodního dějství rozjel Milan Gulaš akci na útočné modré čáře a po ťukesu s obráncem Milanem Douderou otevřel skóre u levé tyčky Brant Harris. Ve druhé části stačilo Lukáši Pechovi šest vteřin přesilovky k dosažení druhého gólu. Potom domácí dvakrát potrestali vyloučení Joona Huttuly. Jeho první trest zkrátil Milan Gulaš přesnou ranou z voleje, druhý uťal Adam Kubík střelou švihem z mezikruží. V závěru budějovičtí neuvěřitelným způsobem čtyřikrát inkasovali, ale prodloužení stopnul kapitán Gulaš po výborné práci Jáchyma Kondelíka. „Nikdy jsem v play off nezažil takový kolaps,“ přiznal obránce Michal Gulaši, který hrál tisící zápas v extralize.

Tipsport extraliga, předkolo play off, 2. zápas:

Banes Motor Č. Budějovice – HC Energie K. Vary 5:4 v prodl. (1:0, 3:0, 0:4 – 1:0)
18. Harris (M. Doudera, Gulaš), 23. Pech (J. Kondelík, Harris), 28. Gulaš (Pech, Štencel), 31. Kubík (Hovorka, P. Pýcha ml.), 62. Gulaš (J. Kondelík) – 47. Koffer (Redlich), 50. Kangasniemi (O. Procházka, T. Rachůnek), 51. Hladonik (Plutnar), 58. T. Rachůnek (Huttula).
Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Ondráček, Zíka.
Vyloučení: 7:7
Využití: 3:1.
Střely na branku: 40:34.
Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Tomáš Rachůnek.
Diváků: 5 803.
Banes Motor: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, P. Pýcha ml., Štencel, Kachyňa, M. Doudera – Gulaš, J. Kondelík, F. Přikryl – Valský, Pech, Mat. Toman – Vopelka, J. Koláček, Chlubna – Kubík, Harris. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 7. března 2024.
Stav série:
2:0.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.