Po dvou třetinách na hradeckém ledě držel Motor nadějný výsledek. Závěr přinesl zklamání

03.11.2023


Na Jihočechy se přilepil výsledek 4:1. Potřetí ze čtyř posledních zápasů odešli s tímto poměrem. Na královéhradeckém ledě ale již podruhé v roli poražených. Zároveň to byl třetí duel bez bodového zisku z celkového počtu čtyř vystoupení ve druhé čtvrtině Tipsport extraligy. Přesto budějovický tým zůstal na osmé pozici v tabulce. Jeho aktuální přemožitel Mountfield HK ukončil dvouzápasový půst a přiblížil se na deváté příčce rozdílem jediného bodu.


HRADEC KRÁLOVÉ – Hostům chyběli marodi Lukáš Pech a Jakub Valský. Do brankoviště se vrátil Dominik Hrachovina, přestože jeho kolega Jan Strmeň v předchozích utkáních vykazoval jistější formu. Skóre otevřel domácí Jordann Perret za pouhých jednadvacet vteřin, které uplynuly z trestu Mikuláše Hovorky. Skóre navýšil David Šťastný střelou z těžkého úhlu. Jihočechy pozvedl korigující trefou kapitán Milan Gulaš, jenž oklamal beka Patrika Marcela a uklidil kotouč k zadní tyčce Bartošákovy branky. Nenapodobil ho však již nikdo ze spoluhráčů. Naopak z dorážky skóroval hradecký Aleš Jergl a při power play Motoru v šesti proti čtyřem pečetil do prázdné klece Patrik Miškář.

Tipsport extraliga, 17. kolo:

Mountfield HK – Banes Motor Č. Budějovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
15. Perret (Estephan, Jasper), 24. D. Šťastný (Kalina, Lalancette), 45. Jergl (Miškář, Okuliar), 60. Miškář (R. Pavlík) – 36. Gulaš (Hovorka, M. Doudera).
Rozhodčí: Hribík, T. Veselý – Lhotský, Bohuněk.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 25:27.
Nejlepší hráči: David Šťastný – Milan Gulaš.
Diváků: 3 928.
Banes Motor: Hrachovina – R. Vráblík, Štencel, Hovorka, M. Doudera, P. Pýcha ml., Gulaši, Štich – Ordoš, J. Kondelík, Kubík, Gulaš, Harris, F. Přikryl, M. Beránek, M. Hanzl, D. Simon, Chlubna, Mat. Toman, Vopelka. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 3. listopadu 2023.

(red)Krátké zprávy
24. 07. 2024 Zimní stadion v Táboře, který prochází významnou rekonstrukcí, by měl být připravený k provozu od 12. srpna. Zúženou hrací plochu aktuálně lemují nové moderní mantinely s plexiskly, na něž Táborští získali certifikaci opravňující pořádat mezistátní zápasy a duely nejvyšších soutěží. Nový bude řídící systém chlazení ve strojovně a prostory střídaček, časoměřičů či vjezdu rolby.
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie