Plzeňští Akademici přetrhli vítěznou šňůru jihočeských vysokoškoláků

01.02.2024


Vysokoškoláci z českého jihu sehráli v rámci 13. kola Univerzitní ligy již druhé utkání, což je specialita aktuálního ročníku – při lichém počtu účastníků přilosovali organizátoři ve vybraných kolech duely navíc, aby navýšili numera v tabulce a znásobili přitažlivost soutěže. Pod střechou extraligové Logspeed Arény si domácí Akademici vypracovali náskok 3:0, načež se hosté v oslabené sestavě pustili do neúspěšných dostihů. Nic to však nezměnilo na jejich pozici lídra.


PLZEŇ – Mužstvo Black Dogs Budweis naposledy prohrálo 25. října minulého roku na svém ledě shodou okolností s plzeňskými Akademiky. Následně zvítězilo sedmkrát v řadě. První únorovou středu nastoupí v Plzni do třetice a bude mít co oplácet. Na západ Čech cestovali reprezentanti budějovické VŠTE bez kapitána a nejlepšího střelce Matouše Masopusta, chyběli druholigisté Gracholskij s Pinkasem a několik dalších borců zůstalo na marodce. O střelbu se postaral dvěma trefami Tomáš Vochozka (první dal v oslabení), jeden gól připojil Vojtěch Krcho, ale nestačilo to. „Hráli jsme často ve čtyřech, přesto jsme nebyli daleko od vyrovnání,“ poznamenal trenérský asistent Jiří Irra. 

Univerzitní liga, 13. kolo:

Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 5:3 (0:0, 3:0, 2:3)
Góly a nahrávky:
23. Š. Říha (Folda, A. Matoušek), 31. A. Matoušek (Vavřička), 34. Š. Říha (D. Roubal), 52. Kalus (Princl, Šibra), 60. Folda (T. Pánek, Šibra) – 48. Vochozka, 54. V. Krcho (Krtek, Janoch), 59. Vochozka (Vavřík, D. Svoboda).
Rozhodčí: Glanc – Belko, F. Sýkora.
Vyloučení: 3:8.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 42:26.
Diváků: 33.
Black Dogs: Marek Dvořák – F. Novák, Kohout, Krtek, D. Svoboda, Jiří Kubeš – Janoch, V. Krcho, Š. Masopust, Vavřík, Vochozka, Kaisler, P. Hrůša, Přívozník, Hubáček. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 31. ledna 2024.

(lho)


Krátké zprávy
19. 06. 2024 Hráči extraligového Banes Motoru si v rámci letní přípravy na suchu dopřáli malý odskok ze stereotypního prostředí v krajském městě a ve středu 19. června obsadili část Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou, kde pokračovali v náročných tréninkových dávkách.
19. 06. 2024 Čtrnáctičlenná západní skupina 2. ligy odstartuje úvodním kolem ve středu 18. září. Favorizovaný HC Tábor přivítá na svém ledě nováčka SK Kadaň, posílení písečtí Králové se vypraví do Děčína. Každý s každým se střetne třikrát, na programu tentokrát nebude nadstavba. Osm nejlepších postoupí do play off. Počínaje semifinálovými boji se střetnou týmy Západu a Východu. Celkový vítěz bude známý nejpozději 28. dubna 2025.
18. 06. 2024 Pohár pro letošní mistry světa se objevil na jeden den v jihočeské metropoli. Přivezl ho v úterý 18. června budějovický centr Jáchym Kondelík, jenž v národním dresu a s medailí na krku nejprve ukázal hokejové poklady motoráckým mládežníkům v Budvar aréně a poté se vypravil za fanoušky do restaurace Hoch Špalíček u Dlouhého mostu, kde rovněž absolvoval setkání s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou. Nechybělo fotografování a podepisování kartiček.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie