Plzeňští Akademici přetrhli vítěznou šňůru jihočeských vysokoškoláků

01.02.2024


Vysokoškoláci z českého jihu sehráli v rámci 13. kola Univerzitní ligy již druhé utkání, což je specialita aktuálního ročníku – při lichém počtu účastníků přilosovali organizátoři ve vybraných kolech duely navíc, aby navýšili numera v tabulce a znásobili přitažlivost soutěže. Pod střechou extraligové Logspeed Arény si domácí Akademici vypracovali náskok 3:0, načež se hosté v oslabené sestavě pustili do neúspěšných dostihů. Nic to však nezměnilo na jejich pozici lídra.


PLZEŇ – Mužstvo Black Dogs Budweis naposledy prohrálo 25. října minulého roku na svém ledě shodou okolností s plzeňskými Akademiky. Následně zvítězilo sedmkrát v řadě. První únorovou středu nastoupí v Plzni do třetice a bude mít co oplácet. Na západ Čech cestovali reprezentanti budějovické VŠTE bez kapitána a nejlepšího střelce Matouše Masopusta, chyběli druholigisté Gracholskij s Pinkasem a několik dalších borců zůstalo na marodce. O střelbu se postaral dvěma trefami Tomáš Vochozka (první dal v oslabení), jeden gól připojil Vojtěch Krcho, ale nestačilo to. „Hráli jsme často ve čtyřech, přesto jsme nebyli daleko od vyrovnání,“ poznamenal trenérský asistent Jiří Irra. 

Univerzitní liga, 13. kolo:

Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 5:3 (0:0, 3:0, 2:3)
Góly a nahrávky:
23. Š. Říha (Folda, A. Matoušek), 31. A. Matoušek (Vavřička), 34. Š. Říha (D. Roubal), 52. Kalus (Princl, Šibra), 60. Folda (T. Pánek, Šibra) – 48. Vochozka, 54. V. Krcho (Krtek, Janoch), 59. Vochozka (Vavřík, D. Svoboda).
Rozhodčí: Glanc – Belko, F. Sýkora.
Vyloučení: 3:8.
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 42:26.
Diváků: 33.
Black Dogs: Marek Dvořák – F. Novák, Kohout, Krtek, D. Svoboda, Jiří Kubeš – Janoch, V. Krcho, Š. Masopust, Vavřík, Vochozka, Kaisler, P. Hrůša, Přívozník, Hubáček. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 31. ledna 2024.

(lho)


Krátké zprávy
29. 02. 2024 Před utkáním 2. ligy mezi Táborem a Příbramí ocenil domácí klub zastoupený předsedou Michalem Šušákem trojici osobností spojených s táborským hokejem. Gratulaci k životní šedesátce a památeční dres přijal bývalý rozhodčí a nyní předseda Jč KVV Českého hokeje Evžen Kostka, také bývalý hráč a současný manažer A-týmu Miroslav Volena. Blahopřání k osmdesátinám spolu s dresem se dočkal i dlouholetý funkcionář Stanislav Bergr.
28. 02. 2024 Kanadskému bodování Univerzitní ligy (ULLH) nadále vévodí Tomáš Vochozka z týmu Black Dogs Budweis, jenž dosud nashromáždil 28 bodů za 9 gólů a 19 asistencí. Jeho týmový kolega Matouš Masopust figuruje na páté pozici s 23 body (17 + 6) a zároveň vede tabulku kanonýrů. Pátý mezi střelci je Vojtěch Krcho (Black Dogs) s 11 góly.
27. 02. 2024 Liga juniorů, 27. kolo: IHC Králové Písek - HC Meteor Třemošná 5:4 (2:2, 1:2, 2:0). Góly a nahrávky vítězů: 19. Jeník (Pittr), 20. Sládek (Pittr, Čunát), 25. Kozlík (Škrdlant, Smetana), 43. Škrdlant (Velíšek, Kozlík), 48. Pittr (Tolar).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie