Para hokejový titul obhájily Karlovy Vary, poslední zůstal budějovický Motor sledge

01.04.2024


Ve druhé polovině března se uzavřel program dalšího ročníku České para hokejové ligy. Potřetí za sebou vybojoval prvenství tým Sharks Karlovy Vary, který si ve finále poradil s pardubickými Mustangy. Bronzovou příchuť měla soutěž pro celek Havířova. Čtvrtí byli Olomoučtí Kohouti, pátý LAPP Zlín, šestí Flamingos Ostrava, sedmá pražská Sparta a poslední osmá příčka zůstala českobudějovickému Motoru sledge bez jediného vítězství v základní části i play out.


PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Jihočeši v první fázi play out o 5. – 8. místo dvakrát podlehli týmu Flamingos Ostrava (podruhé až v samostatných nájezdech) a poté se utkali o sedmou příčku se Spartou. Po odkladu úvodního domácího souboje se první dva zápasy (třetí nebyl potřeba) uskutečnily v pražském Areálu ledových sportů – Ice Areně Kateřinky. Budějovičtí měli na soupisce oba norské reprezentanty Andrease Sundta s Alexandrem Lyngrothem a také čtveřici německy mluvících posil, přesto na uvítanou schytali dvouciferný debakl, aniž dali jediný gól. Neskórovali ani v odvetě, ale výsledek byl tentokrát přijatelný. Velkou oporou Pražanů byl zkušený brankář Michal Vápenka.    

Česká para hokejová liga, play out o 7. místo, 1. zápas:

Motor sledge Č. Budějovice – HC Sparta Praha sledge 0:15 (0:9, 0:4, 0:2)
Góly:
Raul 4, Ohar a Novotný 3, Kapko 2, Zd. Krupička, J. Krupička a Bečvář po 1.
Rozhodčí: Tomáš Výborný – Petr Synek, Martin Lužný.
Vyloučení: 0:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 53.
Motor sledge: Gjessing Andreas Sundt – Dominik Zajan, Petr Běhounek – David Lacko, Jano Bussmann, Zdeněk Klíma, Alfred Laibacher, Martin Zikmund, Jiří Rumplík, Alexander Lyngroth, Veit Mühlhans. Trenér Martin Zikmund.
Hrálo se 16. března 2024.  
Stav série: 1:0.

Česká para hokejová liga, play out o 7. místo, 2. zápas:

HC Sparta Praha sledge – Motor sledge Č. Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly:
Novotný 2, Raul, Ohar, Kapko.
Rozhodčí: Petr Synek – Martin Lužný, Tomáš Výborný.
Vyloučení: 1:0.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 19.
Motor sledge: Gjessing Andreas Sundt – Dominik Zajan, Petr Běhounek – David Lacko, Jano Bussmann, Zdeněk Klíma, Alfred Laibacher, Martin Zikmund, Jiří Rumplík, Alexander Lyngroth, Veit Mühlhans. Trenér Martin Zikmund.
Hrálo se 17. března 2024
Stav série: 2:0.

(red)Krátké zprávy
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie