Para hokej se vrátil na český jih. Vysoké porážky jsou daní za tvorbu nového týmu

11.10.2022


Celek Motor sledge Č. Budějovice se představil v České para hokejové lize naposledy v ročníku 2017–18, kdy se potýkal s nedostatkem hráčů a několik utkání prohrál z toho důvodu kontumačně. Ve zbývajících mu pomáhala enkláva rakouských reprezentantů v čele se Sandro Kalegerisem. Od následující sezony se hrstka domácích „sáňkařů“ vypravila na hostování do Olomouce a teprve letos se Motor vrátil mezi elitu. Začíná od nuly. Buduje sestavu, inkasuje příděly.


J. HRADEC / SOBĚSLAV – V systému víkendových dvoukol se Jihočeši zatím představili v Havířově (0:15) a Ostravě (0:8), poté v domácím prostředí na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci hostili mnohonásobného mistra SHK LAPP Zlín (1:19) a v Soběslavi přivítali Olomoucké Kohouty (1:13). Ze čtyř vystoupení dohromady vygenerovali poněkud hrůzostrašné skóre 2:55, ale hráči i jejich soupeři jsou poctivě obeznámení se skutečností, že mužstvo se tvoří od nuly. Někteří členové sestavy začínají s kariérou a učí se základy hry. „Je to pro nás tréninkový rok,“ přiznává někdejší reprezentant Zdeněk Klíma, jenž spolu s Jiřím Rumplíkem zůstal z původního týmu.

Zápasy 3. a 4. kola na jihočeském ledě alespoň přinesly první vstřelené góly. Premiérový dal Roman Špaček (19), který v duelu se Zlínem korigoval na 1:3. Druhý přidal proti Olomouci jen o rok starší hrající trenér a předseda klubu Dominik Zajan. Zajímavou rošádu provedli domácí v brankovišti. Proti Zlínu chytal David Lacko, jenž se v následujícím souboji s Hanáky přesunul do obrany, odkud naopak do prostoru před klecí zacouvala Meranda Reast (45), Kanaďanka žijící v Německu – s amputací pravé nohy nad kolenem zkouší para hokej teprve rok a nastupuje zároveň v bavorském Dachau. V týmu figurují také dva rakouští krajánci Alfred Laibacher (42) a talentovaný Timo Ropp (18).   

Česká para hokejová liga, 3. kolo:

Motor sledge Č. Budějovice – SHK LAPP Zlín 1:19 (1:8, 0:9, 0:2)
Góly a nahrávky:
11. Špaček (Ropp) – 5. Korman (Joppa, Julina), 8. Turic (Ligda), 9. Zdražil (Ligda, Turic), 13. Ligda (Mach, Julina), 14. Korman (Joppa), 14. Ferenčík (Joppa), 15. Turic (Ligda), 15. Joppa, 18. Korman (Julina), 19. Korman (Joppa), 19. Joppa (Korman, Mach), 22. Ferenčík (Joppa), 33. Panák (Joppa, Korman), 36. Joppa (Korman, Julina), 37. Turic (Ligda), 39. Ferenčík (Ligda), 40. Joppa (Julina), 41. Ligda (Panák, Joppa), 42. Korman (Joppa, Ferenčík).
Rozhodčí: M. Lukáš a Votruba.
Vyloučení: 1:0.
Využití: 0:1.
Diváků: 24.
Motor sledge: Lacko – Reast, Rumplík, Laibacher, Záluský – Ropp, Zajan, Běhounek – Klíma, Zikmund, Kocanda – Špaček. Hrající trenér Dominik Zajan.
Hrálo se v Jindřichově Hradci 8. října 2022.

Motor sledge Č. Budějovice – SOHO Olomoučtí Kohouti 1:13 (0:4, 1:6, 0:3)
Góly a nahrávky:
16. Zajan (Běhounek) – 2. Žižlavský, 2. M. Novák (Jedlička), 8. Jedlička, 12. Mikuš (Večerek), 17. M. Novák (Rozkopal), 17. M. Novák (Rozkopal), 19. Jedlička (Rozkopal), 26. Hlinka (Kardoš), 29. Jedlička (Žižlavský), 32. Jedlička (Mikuš), 39. Jedlička (Černoch), 43. Mikuš (M. Novák), 44. Žižlavský (M. Novák).
Rozhodčí: J. Macháček a Komzák.
Vyloučení: 0:0.
Diváků: 15.
Motor sledge: Reast – Rumplík, Laibacher, Lacko, Záluský – Ropp, Zajan, Běhounek, Klíma, Zikmund, Kocanda, Špaček. Hrající trenér Dominik Zajan.
Hrálo se v Soběslavi 9. října 2022.

Příští utkání:

5. kolo, sobota 22. října:
Motor sledge Č. Budějovice – SKV Sharks K. Vary
6. kolo, neděle 23. října:
Motor sledge Č. Budějovice – HC Sparta Praha sledge

Ladislav Lhota


Krátké zprávy
10. 06. 2023 Do správní rady zapsaného spolku HC České Budějovice, který zastřešuje hokejovou mládež, byl v minulých dnech kooptovaný chybějící pátý člen. Stal se jím někdejší hráč, trenér a manažer Jaroslav Pařízek. Prezidentem správní rady zůstává od minulé sezony Martin Hanzal, viceprezidentem Filip Novák. Dalšími členy jsou Jan Ryba a Milan Šesták.
09. 06. 2023 Českobudějovický Luboš Rob st. se posunul ze střídačky vsetínské juniorky na pozici prvního asistenta u prvoligového áčka Vsetína, kde již pomáhal v závěru minulé sezony a dobře zafungovala jeho spolupráce s hlavním koučem Jiřím Weintrittem.
09. 06. 2023 Ledová plocha na Zimním stadionu v Milevsku bude v provozu od 1. srpna. Vedle domácích hokejistů všech věkových kategorií se zde chystá připravovat rovněž extraligové áčko pražské Sparty, které v jihočeské baště rozbije týdenní tréninkový tábor.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie