Omlazení Black Dogs Budweis vstoupili do Univerzitní ligy debaklem na brněnském ledě

29.09.2022


Dohrávkou mezi týmy Masarykovy univerzity a budějovickými Black Dogs na ledě brněnského Sportcentra Lužánky se naplnil program úvodního kola čtvrtého ročníku Univerzitní ligy (ULLH). Jihočeši, kteří v uplynulém ročníku ztroskotali v semifinále play off, vstoupili do bojů po dvou přípravných zápasech a především s jedenácti nováčky, jejichž aklimatizace zřejmě potrvá nějaký čas. V premiéře utrpěli debakl.


BRNO – Proti hostitelům z jihomoravské metropole se svěřenci Davida Oulíka a Jiřího Irry drželi do závěru 13. minuty, načež inkasovali dvakrát v rozmezí 107 vteřin. Brankostroj domácích se naplno rozběhl ve druhé periodě, což vedlo ke střídání v budějovickém brankovišti, kde Marka Dvořáka nahradil Dominik Ludvík. Brňané nepotřebovali k dosažení vysokého výsledku ani jednu přesilovku – osm gólů dali při hře pět na pět, jeden v oslabení (40. minuta). „Za stavu 1:2 jsme se hnali za vyrovnáním, ale neproměnili jsme šance. V krátkém úseku jsme naopak třikrát inkasovali. Máme mladý tým, úplně se nám rozpadla hra. Trochu jsme panikařili,“ litoval asistent Jiří Irra.  

Univerzitní liga, 1. kolo:

HC MUNI (Masarykova univerzita) – Black Dogs Budweis (VŠTE) 9:2 (2:0, 4:1, 3:1)
Góly a nahrávky: 13. Gonos (J. Voříšek, Jakubec), 15. Tomaník, 27. Gonos (Kadlic, Jakubec), 29. Malenovský (Hasoň, Tomaník), 31. Jakubec (J. Voříšek, P. Vašíček), 40. Jakubec (Bazala), 46. Jakubec (P. Vašíček), 47. Tomaník, 48. Drlík (Gonos, Bartkovský) – 22. M. Masopust (V. Krcho, A. Hrůša), 53. Kaisler (Přívozník, P. Hrůša).
Rozhodčí: Kohoutek – J. Vašíček, Smetková.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 46:33.
Diváků: 112.
Black Dogs: Marek Dvořák (31. Ludvík) – D. Svoboda, A. Hrůša, P. Hrůša, Jiří Kubeš, Hubáček, Petr Bouška – J. Anderle, V. Krcho, Vochozka, M. Masopust, Šafář, Janoch, Přívozník, Kronus, Rolínek, Kaisler, A. Ryba. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 28. září 2022.

(lho)


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie