Nikdo se nepřidal k Lukáši Pechovi. Jihočeši padli v Litvínově po nájezdech

29.01.2023


Na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově se hrálo o výměnu postavení na 12. a 13. místě extraligové tabulky. Hlavními hvězdami se stali brankáři Šimon Zajíček a Dominik Hrachovina, kteří za šedesát pět minut včetně prodloužení nepustili za svá záda ani myš a shrábli ceny pro nejlepší hráče zápasu. V nájezdech se dvakrát trefil domácí Giorgio Estephan, za hosty pouze Lukáš Pech. Mužstvo Vervy dotáhlo bodově Motor a přeskočilo ho lepším skóre.


LITVÍNOV – Sestava Jihočechů doznala několika změn. Mikuláše Hovorku v obraně nahradil Ondřej Kachyňa, na levé křídlo první útočné řady se vrátil Tomáš Čachotský. Ke svému třetímu angažmá v Motoru naskočil centr Adam Raška I, ale jeho útok nechodil moc často na led. Chyběla dvojice mladíků Josef Koláček – Tomáš Chlubna, která v předchozím duelu podala sympatický výkon. Šance byly na obou stranách, z týmu hostů se neprosadili Michal Vondrka, Martin Hanzl či ze sóla v prodloužení Jakub Valský. Domácímu Michalu Gutovi neuznali rozhodčí gól ve třetí části pro vysokou hůl. „Mrzí nás hlavně druhá třetina, kdy jsme si vytvořili hodně příležitostí,“ litoval kouč David Čermák.  

Tipsport extraliga, 43. kolo:

HC Verva Litvínov – Motor Č. Budějovice 1:0 sn
Rozh. nájezd:
Estephan.
Rozhodčí: M. Sýkora, Jak. Šindel – J. Frodl, D. Hynek.
Vyloučení: 2:1.
Střely na branku: 21:31.
Nejlepší hráči: Šimon Zajíček – Dominik Hrachovina.
Diváků: 4 126.
Motor: Hrachovina – R. Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis – Gulaš, Pech, Čachotský, Valský, M. Hanzl, Vondrka, Zd. Doležal, Mat. Toman, Dzierkals, V. Tomeček, A. Raška I, Strnad. Trenéři David Čermák, Roman Fousek a Jiří Novotný.
Hrálo se 29. ledna 2023.

(red)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie