Navrátilec Jiří Novotný uklidnil hru, přesto Motor v závěru ztratil body s Libercem

22.02.2023


Popeleční středu si zvolili hokejisté Motoru k domácí předehrávce 49. kola Tipsport extraligy s libereckými Bílými Tygry. Jihočeši bez trojice marodícíh centrů (Lukáš Vopelka, Adam Raška a čerstvě Lukáš Pech) nasadili do hry trenérského asistenta a manažera Jiřího Novotného. Sehráli velmi sympatickou a vyrovnanou partii s rozjetým soupeřem, který šťastným gólem v závěru rozhodl o šestém vítězství v řadě. Motor prohrál počtvrté za sebou na svém ledě.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí nastoupili ve žlutých retro dresech připomínajících olympijskou sezonu 1987–88, v níž Motor vyhrál základní část nejvyšší československé soutěže. Návrat Jiřího Novotného (39), který naposledy hrál profesionálně loni 11. dubna v semifinále play off proti Spartě (v úvodu aktuální sezony nastoupil v Krajské lize za HC Samson) pomohl k uklidnění týmu a mistr světa z roku 2010 si počínal, jako by vůbec nepřerušil kariéru. „Jirka trénoval dva dny a podal takový výkon,“ vyzdvihl kouč David Čermák. Jeho svěřenci sahali minimálně po jednom bodu, jenže inkasovali po chybách, hlavně v případě druhého a čtvrtého gólu.

Tipsport extraliga, 49. kolo:

Motor Č. Budějovice – HC Bílí Tygři Liberec 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Góly a nahrávky:
6. Valský (M. Hanzl), 19. Dzierkals (Vondrka, Štencel), 42. Gulaš (M. Hanzl, Percy) – 7. Birner (Melancon, Faško-Rudáš), 22. Šír (Rychlovský, Derner), 40. Melancon (Frolík, Derner), 59. Šír (Flynn).
Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Špůr, Zíka.
Vyloučení: 1:5, navíc P. Jelínek (Liberec) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 27:30.
Nejlepší hráči: Martin Hanzl – Jan Šír.
Diváků: 5 557.
Motor: Strmeň – R. Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Hovorka, Kachyňa – Gulaš, J. Novotný, Čachotský – Valský, M. Hanzl, Vondrka – Zd. Doležal, Mat. Toman, Dzierkals – V. Tomeček, F. Přikryl, Strnad. Trenéři David Čermák, Roman Fousek a hrající Jiří Novotný.
Hrálo se 22. února 2023.

Ladislav Lhota Krátké zprávy
29. 05. 2024 České reprezentanty, kteří před třemi dny získali titul mistrů světa, přijal v pražské Kramářově vile ministerský předseda Petr Fiala. Celý tým obdržel Medaili Karla Kramáře (nejvyšší možné ocenění od předsedy vlády), každý hráč převzal Pamětní list za vzornou reprezentaci. Spolu s téměř kompletním realizačním týmem se přijetí ve středu 29. května zúčastnilo dvanáct zlatých hokejistů. Z trojice jihočeských odchovanců se dostavil pouze Lukáš Sedlák.
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie