Na univerzitním ledě řádili Ondřej Dlouhý a Lukáš Prášek. Odnesli to studenti z Hané

10.10.2022


Mužstvo Black Dogs Budweis reprezentující českobudějovickou VŠTE připojilo ve 3. kole Univerzitní ligy (ULLH) druhé tříbodové vítězství na svůj účet a poskočilo v nekompletní tabulce na lichotivou čtvrtou příčku. V Hokejovém centru Pouzar si Jihočeši hladce poradili s týmem Univerzity Palackého Olomouc, jemuž nasázeli půltucet gólů a inkasovali jediný v oslabení tři na pět. Řádila dvojice Ondřej Dlouhý – Lukáš Prášek, která posbírala devět kanadských bodů.


Č. BUDĚJOVICE – Domácí postrádali trojici beků David Svoboda, Aleš Krtek, Daniel Dudáček, kterou vyřadilo ze hry chřipkové onemocnění. Obrannou linii proto doplnil forvard Radek Rolínek. Střelbu obstarávala především druhá útočná formace vedená strakonickým Ondřejem Dlouhým. Vcelku pohodově plynoucí zápas narušilo několik zbytečných extempore, došlo i na bitku mezi Jonášem Kronusem a olomouckým Michalem Supem. „Byli jsme trpěliví a jsme rádi, že se nám utkání podařilo zvládnout. Vyhráli jsme zaslouženě, jenom škoda gólu inkasovaného v závěru při dvojnásobném vyloučení,“ uvedl trenérský asistent Jiří Irra.  

Univerzitní liga, 3. kolo:

Black Dogs Budweis – Univerzita Palackého Olomouc 6:1 (1:0, 2:0. 3:1)
Góly a nahrávky:
9. Dlouhý (Prášek, Janoch), 29. Dlouhý (Prášek), 37. Prášek (Vochozka, Dlouhý), 46. Prášek (Dlouhý, V. Krcho), 55. Vochozka (M. Masopust, V. Krcho), 60. Janoch (Rolínek, Prášek) – 52. Morev (Skopal, Šembera).
Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 6:5, navíc A. Hrůša, Kronus (oba Black Dogs), 69. Sup (Olomouc) všichni 5 minut + do konce, Hajšman (Olomouc) do konce.
Využití: 0:1.
Diváků: 103.
Black Dogs: Marek Dvořák – Grauer, A. Hrůša, Rolínek, Jiří Kubeš, Hubáček, Petr Bouška – M. Masopust, V. Krcho, Vochozka, Prášek, Dlouhý, Janoch, Schwartz, Kronus, Š. Masopust, J. Anderle, Kaisler, Přívozník. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 10. října 2022. 

(lho)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie