Na Motor sledge zbylo osmé místo. Doma se sklonil před Flamingos a čtyřgólovým Hečkem

01.04.2023


Do série play down o 7. místo v České para hokejové lize vstoupili Jihočeši na ostravském ledě svým prvním vítězstvím v sezoně. Druhý zápas ve slezské metropoli prohráli o gól. K rozhodujícímu duelu se rivalové postavili na hlavní ploše Budvar arény po téměř měsíční pauze, která více prospěla týmu Flamingos. Hosté díky výsledku 4:1 obhájili sedmou příčku vybojovanou v základní části. Motor sledge zůstal osmý, ale nesestoupil. Nebylo kam.


Č. BUDĚJOVICE – Do brankoviště domácích se vrátila po překonání zdravotních problémů Meranda Reast, Kanaďanka žijící v Německu. Naopak David Lacko odložil betony a zařadil se do útoku. Nechyběli Rakušané Alfred Laibacher a Timo Ropp. Večer u pravého břehu Vltavy se proměnil v souboj Motoru s reprezentačním brankářem Martinem Kudelou a jeho kolegou z národního týmu, útočníkem Václavem Hečkem, který po zranění nepodstupoval souboje a pouze vyčkával na příhodný moment, kdy mohl využít svoji rychlost. „Projede celé hřiště a nikdo ho nedostihne. Dvakrát ho vychytala Meranda, která se stále zlepšuje,“ popisoval budějovický matador Zdeněk Klíma.

Někdejší reprezentant a paralympionik se nejméně třikrát protáhl k brance Flamingos, jenže nenašel recept na překonání nejlepšího gólmana v Evropě (čeští para hokejisté jsou aktuálně nejlépe postaveným evropským celkem ve světovém žebříčku; na květnovém šampionátu v kanadském Moose Jaw budou v základní skupině soupeřit s javorovými listy, Spojenými státy a Jižní Koreou). Jihočeši si vytvořili větší počet šancí než moravský protivník, ale Martin Kudela s přehledem držel čisté konto. Od třetí třetiny jej vystřídal Tomáš Staněk, načež se podařilo Romanu Špačkovi zaznamenat alespoň čestný střelecký úspěch. Duelem Motoru s Flamingos uzavřela tuzemská soutěž letošní program.

Česká para hokejová liga, play down o 7. místo, 3. zápas:

Motor sledge Č. Budějovice – Flamingos Ostrava 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
40. Špaček – 9. Hečko, 25. Hečko, 33. Hečko (Szturc), 40. Hečko (Němec).
Rozhodčí: Loucký – M. Lukáš.
Vyloučení: 0:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 78.
Motor sledge: Reast – Zajan, Rumplík, Klíma, Záluský – Ropp, Běhounek, Lacko, Laibacher, Kalina, Zikmund, Špaček. Hrající trenér Martin Zikmund.
Hrálo se 1. dubna 2023.
Konečný stav série: 1:2.

(lho)Krátké zprávy
20. 09. 2023 Na tiskové konferenci před startem 2. ligy oznámil svazový prezident Alois Hadamczik, že každý klub obdrží od ČSLH půl milionu korun ve dvou splátkách. První platbu slíbil prezident provést v polovině října, druhou do konce listopadu.
19. 09. 2023 Generálka na 2. ligu: BK Havlíčkův Brod - IHC Králové Písek 6:4 (0:2, 3:1, 3:1). Góly a nahrávky Jihočechů: 5. Matiášek (Koupal), 8. L. Volf (Radoš, Matiášek), 35. Gracholskij (Vajner), 48. Gracholskij. Sestava: R. Kříž - Hanus, Radoš, Vajner, Šilhan, J. Turek, L. Pavlát, Kurfürst - Rousek, L. Volf, Matiášek, J. Pouzar ml., Koupal, Ženíšek, Gracholskij, Hollar, F. Kolář, M. Novotný, Václ. Brož, Andrle.
19. 09. 2023 Nadcházející ročník 2. ligy se dočká výrazné novinky v podobě Utkání hvězd, které se uskuteční v Příbrami 27. ledna 2024. Nastoupí proti sobě výběry západní a východní skupiny. Vítěz třetí nejvyšší soutěže převezme zbrusu nový pohár z dílny uměleckého kováře Ondřeje Klíra.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie