Na Motor sledge zbylo osmé místo. Doma se sklonil před Flamingos a čtyřgólovým Hečkem

01.04.2023


Do série play down o 7. místo v České para hokejové lize vstoupili Jihočeši na ostravském ledě svým prvním vítězstvím v sezoně. Druhý zápas ve slezské metropoli prohráli o gól. K rozhodujícímu duelu se rivalové postavili na hlavní ploše Budvar arény po téměř měsíční pauze, která více prospěla týmu Flamingos. Hosté díky výsledku 4:1 obhájili sedmou příčku vybojovanou v základní části. Motor sledge zůstal osmý, ale nesestoupil. Nebylo kam.


Č. BUDĚJOVICE – Do brankoviště domácích se vrátila po překonání zdravotních problémů Meranda Reast, Kanaďanka žijící v Německu. Naopak David Lacko odložil betony a zařadil se do útoku. Nechyběli Rakušané Alfred Laibacher a Timo Ropp. Večer u pravého břehu Vltavy se proměnil v souboj Motoru s reprezentačním brankářem Martinem Kudelou a jeho kolegou z národního týmu, útočníkem Václavem Hečkem, který po zranění nepodstupoval souboje a pouze vyčkával na příhodný moment, kdy mohl využít svoji rychlost. „Projede celé hřiště a nikdo ho nedostihne. Dvakrát ho vychytala Meranda, která se stále zlepšuje,“ popisoval budějovický matador Zdeněk Klíma.

Někdejší reprezentant a paralympionik se nejméně třikrát protáhl k brance Flamingos, jenže nenašel recept na překonání nejlepšího gólmana v Evropě (čeští para hokejisté jsou aktuálně nejlépe postaveným evropským celkem ve světovém žebříčku; na květnovém šampionátu v kanadském Moose Jaw budou v základní skupině soupeřit s javorovými listy, Spojenými státy a Jižní Koreou). Jihočeši si vytvořili větší počet šancí než moravský protivník, ale Martin Kudela s přehledem držel čisté konto. Od třetí třetiny jej vystřídal Tomáš Staněk, načež se podařilo Romanu Špačkovi zaznamenat alespoň čestný střelecký úspěch. Duelem Motoru s Flamingos uzavřela tuzemská soutěž letošní program.

Česká para hokejová liga, play down o 7. místo, 3. zápas:

Motor sledge Č. Budějovice – Flamingos Ostrava 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
40. Špaček – 9. Hečko, 25. Hečko, 33. Hečko (Szturc), 40. Hečko (Němec).
Rozhodčí: Loucký – M. Lukáš.
Vyloučení: 0:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 78.
Motor sledge: Reast – Zajan, Rumplík, Klíma, Záluský – Ropp, Běhounek, Lacko, Laibacher, Kalina, Zikmund, Špaček. Hrající trenér Martin Zikmund.
Hrálo se 1. dubna 2023.
Konečný stav série: 1:2.

(lho)Krátké zprávy
24. 07. 2024 Zimní stadion v Táboře, který prochází významnou rekonstrukcí, by měl být připravený k provozu od 12. srpna. Zúženou hrací plochu aktuálně lemují nové moderní mantinely s plexiskly, na něž Táborští získali certifikaci opravňující pořádat mezistátní zápasy a duely nejvyšších soutěží. Nový bude řídící systém chlazení ve strojovně a prostory střídaček, časoměřičů či vjezdu rolby.
23. 07. 2024 Druholigový HC Tábor zveřejnil ceny vstupenek pro nadcházející sezonu. Základní vstupné na přípravné zápasy činí 100 korun, na domácí utkání 2. ligy 120 korun. Děti do 140 cm výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Základní verze permanentky stojí 1 800 korun, permanentka s místenkou 2 000 korun. Upřesňovat se teprve budou ceny na případné zápasy play off.
22. 07. 2024 První trénink na ledě před sezonou 2024-25 absolvoval 22. července extraligový tým Banes Motoru Č. Budějovice. Trenérům se hlásily více než dvě desítky hráčů. Kvůli operaci třísla chyběl Brant Harris, jeho kanadský kolega Will Reilly má přiletět poslední červencovou neděli. Od druhého týdne mezi mantinely Budvar arény se připojí také veterán Lukáš Pech a krajánek Pavel Novák. Úvodní tréninkovou jednotku vynechal Martin Beránek, jehož trápily střevní potíže.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie