Na brněnském ledě narostlo bodové konto jihočeských studentů o další tři body

27.01.2022

Po šestitýdenní pauze vyplněné zkouškovým obdobím na vysokých školách zasáhli Black Dogs Budweis do bojů o body v Univerzitní lize (ULLH) a porazili celek brněnské Masarykovy univerzity na jeho ledě 4:2. Stoprocentní zisk je vrátil do čela tabulky s náskokem dvou bodů před týmem UK Hockey Prague, který však má dvě utkání k dobru. V jihomoravské metropoli se v černých dresech hostí představila šestice obránců a čtyři útočné formace.

BRNO – Vedení zařídil na konci úvodní periody Miroslav Tejko. Jihočeši kontrolovali vývoj skóre, které navýšili v 56. minutě na 3:1. V polovině 58. minuty ale putoval na trestnou lavici Radek Rolínek, domácí sáhli k power play šest na čtyři a podařilo se jim zkorigovat stav na minimální rozdíl. Šedesát pět vteřin před třetí sirénou zkusili znovu hrát bez brankáře v šesti proti pěti, jenže na útočné modré čáře vybojoval puk autor prvního gólu Budějovic a pečetil do prázdné klece. „V poněkud urputném utkání jsme měli více ze hry, ale ani na jedné straně se téměř nevyskytovaly nějaké výrazné šance. Větší část zápasu jsme kontrovali vývoj a vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 13. kolo:

HC Masaryk University – Black Dogs Budweis 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
45. Pavel (Tomaník, Strakoš), 59. Mokrohajský (Račický, Štrauch) – 19. Tejko (Kronus), 36. Krtek (Vochozka), 57. Vochozka (J. Prokop, Koupal), 60. Tejko.
Rozhodčí: Čuňočka – Otáhal, Smetková.
Vyloučení: 4:2.
Střely na branku: 26:34.
Diváků: 60.
Black Dogs: I. Svoboda – Hrůša, D. Svoboda, Tintěra, Jiří Kubeš, Krtek, Petr Bouška – J. Prokop, Koupal, Vochozka, J. Šafář, J. Šuhaj, Rolínek, Tejko, Kronus, Grauer, Matěj Dvořák, Kaisler, Přívozník. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 26. ledna 2022.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.