Motor zahájil předkolo výhrou nad Energií. Skóre se zlomilo v pětiminutové přesilovce

06.03.2024

Do předkola play off Tipsport extraligy vstoupili hokejisté Českých Budějovic s výhodou prvních dvou zápasů na domácím ledě. Proti Karlovým Varům se jim v minulosti častokrát nedařilo a ani tentokrát se nevyvíjel souboj pro Jihočechy ideálně. Získali vedení, ale soupeř do druhé sirény otočil stav. Po vyrovnávacím gólu Milana Gulaše rozhodl Brant Harris dvěma skoro na chlup stejnými trefami v pětiminutové přesilovce.

Č. BUDĚJOVICE – Pětiminutovou početní výhodu dostali také hosté v 15. minutě, kdy musel Jan Ordoš předčasně pod sprchy za údajné podkopnutí. Domácí se však ubránili excelentně. Vedení zařídil hbitým zakončením u pravé tyčky Jakub Valský, k němuž se šťastně odrazil kotouč po Pechově akci. Hráči Energie srovnali z přímočarého protiútoku a obrátili skóre po zmatku v budějovickém pásmu. Další průběh byl ze strany Motoru rozpačitý. Změnil to Gulašův mazácký gól na 2:2 a hlavně vyloučení Ondřeje Beránka na pět minut za hrubý faul na Jana Štencla. V přesilovce Brant Harris dvakrát skóroval střelou k pravé tyčce. „Ukázali jsme charakter,“ těšilo kouče Ladislava Čiháka.

Tipsport extraliga, předkolo play off, 1. zápas:

Banes Motor Č. Budějovice – HC Energie K. Vary 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
22. Valský (Pech, Mat. Toman), 52. Gulaš (Štencel, Hovorka), 56. Harris (J. Kondelík, P. Pýcha ml.), 58. Harris (Gulaš, J. Kondelík) – 28. Gríger (O. Procházka, T. Rachůnek), 35. O. Procházka (Gríger, T. Rachůnek)
Rozhodčí: Hribik, Mejzlík – Rampír, Blažek.
Vyloučení: 2:5, navíc Ordoš (Motor), O. Beránek (K. Vary) oba 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 34:15.
Nejlepší hráči: Brant Harris – Ondřej Procházka.
Diváků: 5 702.
Banes Motor: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, P. Pýcha ml., Štencel, Kachyňa, M. Doudera – Gulaš, J. Kondelík, Ordoš – F. Přikryl, Harris, Kubík – Valský, Pech, Mat. Toman – Vopelka, J. Koláček, Chlubna. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 6. března 2024.
Stav série:
1:0.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.