Motor podlehl Plzni. Letní premiéru jihočeského extraligisty viděli fanoušci ve Strakonicích

08.08.2023


Českobudějovický Banes Motor sehrál úvodní přípravný zápas na srpnovém ledě ve Strakonicích proti plzeňské Škodovce. Pro fanoušky na pravém břehu Otavy to byl svátek, přišlo jich do ochozů bezmála dva a půl tisíce. Čestné vhazování provedla reprezentační útočnice a odchovankyně strakonického klubu Tereza Vanišová. Hokejisté Motoru, kteří figurovali v zápisu jako hosté, neudrželi dvougólový náskok a odešli s nemilou porážkou 2:4.


STRAKONICE – Trenérská dvojice Ladislav Čihák – Jiří Hanzlík stála poprvé na střídačce budějovického týmu paradoxně proti Plzni, kde působila v minulosti. Noví kormidelníci Banes Motoru poslali do konfrontace s tradičním rivalem tři pětky, v nichž se ukázali někteří hráči z juniorky, ale i debutující posily Michal Gulaši, Brant Harris a také Dominik Simon, pro něhož to zatím byla zkouška. Dvougólové vedení pro Jihočechy získali svými premiérovými trefami kanadský útočník Brant Harris a junior Marcel Kříž. Soupeř ale rychle vyrovnal. „Podcenili jsme to,“ přiznal Dominik Simon. Vítěznou trefu pro Plzeň zařídil písecký odchovanec Miroslav Indrák, v závěru pečetil Ondřej Matýs.  

Přípravné utkání:

Banes Motor Č. Budějovice – HC Škoda Plzeň 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
34. Harris (Simon, Koláček), 36. M. Kříž – 38. P. Straka (Houdek, Indrák), 40. Holešinský (Piskáček), 42 Indrák (Pour), 57. Matýs.
Rozhodčí: L. Květoň, D. Pražák – Zíka, Jindra.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 2 351.
Banes Motor: Strmeň – Hovorka, Gulaši, Štencel, Kachyňa, Placek, Wilmann – Simon, Harris, Koláček, F. Přikryl, Vopelka, Mat. Toman, Petrásek, M. Kříž, Chlubna. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se ve Strakonicích 8. srpna 2023.

(red)Krátké zprávy
19. 06. 2024 Hráči extraligového Banes Motoru si v rámci letní přípravy na suchu dopřáli malý odskok ze stereotypního prostředí v krajském městě a ve středu 19. června obsadili část Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou, kde pokračovali v náročných tréninkových dávkách.
19. 06. 2024 Čtrnáctičlenná západní skupina 2. ligy odstartuje úvodním kolem ve středu 18. září. Favorizovaný HC Tábor přivítá na svém ledě nováčka SK Kadaň, posílení písečtí Králové se vypraví do Děčína. Každý s každým se střetne třikrát, na programu tentokrát nebude nadstavba. Osm nejlepších postoupí do play off. Počínaje semifinálovými boji se střetnou týmy Západu a Východu. Celkový vítěz bude známý nejpozději 28. dubna 2025.
18. 06. 2024 Pohár pro letošní mistry světa se objevil na jeden den v jihočeské metropoli. Přivezl ho v úterý 18. června budějovický centr Jáchym Kondelík, jenž v národním dresu a s medailí na krku nejprve ukázal hokejové poklady motoráckým mládežníkům v Budvar aréně a poté se vypravil za fanoušky do restaurace Hoch Špalíček u Dlouhého mostu, kde rovněž absolvoval setkání s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou. Nechybělo fotografování a podepisování kartiček.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie