Loučení s extraligovým ročníkem vyneslo Budějovicím tříbodový zisk z plzeňského ledu

05.03.2023


Sportovní fanoušci z jihočeské metropole prožili příjemné zakončení první březnové neděle. Fotbalové Dynamo na Střeleckém ostrově po jedenácti létech sebralo ligové body pražské Slavii (výsledek 1:0), hokejisté Motoru na plzeňském ledě v 52. kole Tipsport extraligy ukončili sezonu vítězstvím 5:3 nad trápící se Škodou. Svěřenci Davida Čermáka a jeho asistentů byli dopředu odsouzení ke konečné třinácté pozici. Dopřáli si alespoň důstojný epilog.


PLZEŇ – Hostům chyběli nedoléčení veteráni Tomáš Čachotský a Lukáš Pech (vinou absence ve třech duelech vypadl ze souboje o vítězství v kanadském bodování, zůstal mu však primát nejlepšího nahrávače s 38 zářezy) a další marodi v útočných řadách. Díky tomu naskočil k extraligové premiéře osmnáctiletý Marcel Kříž (ice time 02.49). Domácí otevřeli skóre již po dvanácti vteřinách od úvodního buly, ale hosté brzy srovnali a postupně dostali výsledek pod kontrolu. „Ukázalo se, jakou roli hraje psychika,“ upozornil trenérský asistent Roman Fousek na skutečnost, že hráčům se po výhře nad Kladnem uvolnily ruce a dávali góly, které by jindy nepadly. Stálo při nich i štěstí u vlastní branky.

Tipsport extraliga, 52. kolo:

HC Škoda Plzeň – Motor Č. Budějovice 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly a nahrávky:
1. Rekonen (Holešinský, Zámorský), 29. Mertl (Pour, D. Pavlát), 55. Mertl (Zámorský) – 4. Šenkeřík (A. Raška I), 21. Gulaš (Štencel), 36. F. Přikryl (Valský, Vondrka), 41. Zd. Doležal (Percy), 60. F. Přikryl (Dzierkals).
Rozhodčí: M. Sýkora, T. Veselý – Brejcha, D. Klouček.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 41:33.
Nejlepší hráči: Dominik Pavlát – Milan Gulaš.
Diváků: 4 219.
Motor: Hrachovina – R. Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Kachyňa, Šenkeřík, Hovorka – Gulaš, F. Přikryl, Dzierkals, Valský, M. Hanzl, Vondrka, Zd. Doležal, Mat. Toman, A. Raška I, M. Kříž. Trenéři David Čermák, Roman Fousek a Jiří Novotný.
Hrálo se 5. března 2023.

(red)


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie