Králové se potýkají s nedostatkem hráčů. Na sledgích začali porážkou ve Vídni

01.10.2015


Nový ročník České sledge hokejové ligy má za sebou první víkendové kolo, během něhož většina z deseti účastníků absolvovala po dvou mistrovských zápasech. Program se odvíjel 26. a 27. září. Pouze českobudějovičtí Králové a jejich hostitelé Vienna Warriors si druhý den dali přátelskou odvetu. Soutěž je proti loňsku rozšířená ze šesti na deset účastníků. K nováčkům patří týmy z Rakouska a Slovenska.


VÍDEŇ / ČESKÉ BUDĚJOVICE – Po roční přestávce se přihlásil tým ze severomoravské Studénky, úplnými nováčky jsou Litvínov, slovenský Dolný Kubín a tým Vienna Warriors z metropole na Dunaji. Při zachovaném soutěžním formátu každý s každým dvakrát čeká na hendikepované hokejisty (v každém celku mohou podle vymezených pravidel nastupovat i zdraví hráči) zvýšená zápasová porce. Dlouhodobá část se tudíž rozrostla ze šesti na deset víkendů.

Mužstva spolu tvoří dvojice, které se každý hrací víkend poměří s jinou dvojicí a dvakrát během sezony je čeká vzájemný souboj, což si hned v 1. kole vyzkoušeli hráči Vídně a Českých Budějovic. Základní část skončí 12. resp. 13. března. Značně prodloužená termínová listina si vynutila úpravu souboje o titul, jehož obhájcem je Zlín. Místo klasického play off se 19. a 20. března uskuteční superfinále. První s druhým se utkají o zlato, třetí se čtvrtým o bronz. Vždy na ledě lépe postaveného v tabulce.

Jihočeský zástupce odcestoval k letošní premiéře do města valčíků v nejužším možném složení, tedy s jedním brankářem a sedmi borci do pole. Minimálně takový počet hráčů musí být ve výstroji připravený u mantinelu. V případě Králů zůstal pouze na střídačce Michal Havelka, který po operaci kýly nemá natrénováno. Navíc běžně nenastupuje v poli, ale zastává funkci druhého gólmana.

Tahali ruce za sebou

Nedostatek hráčů je velkou bolestí budějovického týmu. Loňští pendlové z Vídně – Markus Krejcik, Andreas Meixner, Kai Habeler, Herbert Weil – se z pochopitelných důvodů vrátili do mateřského klubu. Zkušený Tomáš Podhradský aktuálně onemocněl a hráčům dojíždějícím z Písku, Strakonic nebo Jindřichova Hradce nevyhovují tréninkové časy v Budvar aréně. „Zbývá na nás led od půl desáté večer a to je pro kluky pozdě. Nevím, jak budeme pokračovat, pokud se nezmění tato situace,“ říká zklamaně duše mužstva Zdeněk Klíma.   

Králové, které již druhým rokem diriguje útočník David Servisu a bývalý ligový hokejista Jiří Hanzal, se drželi na vídeňském ledě jen v úvodní třetině. V prostředním dějství jim soupeř odskočil na rozdíl čtyř gólů, jehož smazání nebylo v silách jihočeské družinky. „Domácí střídali deset hráčů, my jsme se točili v šesti. Ze sedmi gólů jsme dostali šest po brejcích, v nichž měl prsty Sandro Kalegaris, vůbec nejlepší hráč v Rakousku. Ve třetí třetině jsme už jenom tahali ruce za sebou,“ komentuje bývalý reprezentant.

Někdejší účastník světových šampionátů a paralympijských her Zdeněk Klíma si v utkání proti Warriors připsal dvě finální nahrávky. Produktivní byl i kapitán týmu Jiří Rumplík se dvěma vstřelenými góly. Pod střechou známé Albert Schulz Eishalle, na kterou vděčně vzpomínají čeští mistři světa z roku 1996, si oba týmy daly ještě odvetu za sobotní večerní mač, ale v neděli od osmi hodin ráno už to byl jenom přátelský souboj. Hosté prohráli 1:4. Čestnou trefu zaznamenal Jiří Rumplík po nahrávce Jana Kočnara.   

Česká sledge hokejová liga, 1. kolo:

Vienna Warriors – SKV Králové Č. Budějovice 7:3 (2:1, 3:2, 2:0)
Góly a nahrávky:
6. Kalegaris (Habeler), 13. Kalegaris (Habeler), 21. Kalegaris (Pachoinig), 22. Habeler (Kalegaris), 26. Kalegaris (Pachoinig), 42. Kalegaris (Schilcher), 46. Kalegaris (Habeler) – 12. Rumplík (V. Paclík), 33. Rumplík (Klíma), 35. Kalina (Klíma).
Rozhodčí: M. Carlsson, Löffler.
Vyloučení: 2:1.
Využití: 0:0.
Diváků: 100.
SKV Králové: David Švec – Václav Paclík, Filip Paclík, Jan Kočnar – Zdeněk Klíma, Daniel Kalina, Jiří Rumplík. Náhradník Michal Havelka. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno ve Vídni 26. září 2015.

Program 2. kola:

Sobota 17. října:
SKV Králové Č. Budějovice – Karlovy Vary (Zimní stadion v Soběslavi)
Neděle 18. října:
SKV Králové Č. Budějovice – Litvínov (ZS Jana Marka v J. Hradci)

(lho)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie