Králové na sledgích smetli nováčka, ale nestačili na lídra. Vrátil se Jakub David

20.10.2015


Druhé víkendové kolo České sledge hokejové ligy zastihlo tým Králů na domácím jihočeském ledě. Namísto krajské metropole si tentokrát vybrali zimní stadiony v Jindřichově Hradci a Soběslavi, kde nacházejí optimální podmínky pro svoji činnost. Nováčka z Litvínova smetli sedmi přesnými zásahy, aniž by inkasovali jediný gól. Nestačili však na lídra tabulky, kterým jsou zatím suverénní karlovarští Žraloci.


JINDŘICHůV HRADEC / SOBĚSLAVLoni prohráli Jihočeši všech deset utkání v základní části, nastříleli dohromady pouhých devět gólů a skončili poslední. Nabrali však zkušenosti a po rozšíření ligové soutěže už nejsou úplnými outsidery. Dokázali to v sobotním duelu s litvínovským nováčkem. Přestože znovu jako v úvodním kole ve Vídni šli do boje s nejnižším možným počtem hráčů, soustředili se na svůj výkon a proti evidentně nesehranému týmu ze severu dokázali několikrát sólově projet celé kluziště.

Dres budějovických Králů po roční pauze oblékl Jakub David, který spolu s Filipem Paclíkem vyplňuje kvótu zdravých (nepostižených) hráčů, a hned se blýskl dvěma góly. „Litvínovští jsou na tom podobně jako my v uplynulé sezoně. Mají k dispozici jenom čtyři zkušenější borce doplněné začínajícími hokejisty. Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci jsme našli všechno, co jsme potřebovali. Velmi slušné zázemí, jako vždy, a také diváckou podporu,“ sdělil jeden z pilířů vítězného celku Zdeněk Klíma.

Vyroste nová hvězda?

Stoprocentně spokojení s podmínkami byli Králové také druhý den v Soběslavi. Horší to však bylo v zápase, kdy proti nim stál jeden z nejtěžších soupeřů z domácí konkurence. „Karlovarští se herně nacházejí o nějakou třídu výš, než my. Snažili jsme se obsazovat protihráče a dostat co nejmíň gólů. Povedlo se nám vypracovat i několik šancí. Škoda, že střelecký úspěch si připsal pouze Jakub David, který zpoza brány poslal puk na brankáře a ten se od jeho sání odrazil do brány. Byl to mazácký gól,“ usmíval se Klíma.

Na domácích sáňkařích se projevila únava ze soboty, kdy do zápasu s Litvínovem vložili všechny síly. Naštěstí je vícekrát skvěle podržel gólman David Švec. V barvách Karlových Varů jasně dominovala dvojice reprezentantů Jiří Berger – Michal Geier, přičemž druhý jmenovaný byl prakticky neudržitelný. Na českém ledě je to nejrychlejší hráč s nejtvrdší střelou a podle Klímových slov patří k nejlepším pěti sledge hokejistům na světě. Snese srovnání s kanadskými hvězdami.

Také v dresu Králů se možná rodí budoucí star. Všechny předpoklady k tomu má mladý Filip Paclík, jenž začal na sledgích loni spolu se svým otcem. „Filipovi jsme vyladili sáňky a je vidět, že získává herní jistotu. Zdobí ho dravost, dobře střílí a věříme, že se může stát nástupcem Vládi Hlaváčů, který s námi kdysi hrával a když napřáhl, tak se všichni uhýbali,“ vyjádřil se Zdeněk Klíma. Jihočeši rovněž netrpělivě očekávají návrat Tomáše Podhradského, který byl motorem týmu, ale zápasí se zdravotními trably.

Česká sledge hokejová liga, 2. kolo:

SKV Králové Č. Budějovice – HC Litvínov sledge 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
3. Klíma (Kalina), 6. Kalina, 20. David, 23. Klíma, 24. David (Kalina, Klíma), 32. V. Paclík (Kalina), 44. Klíma (Kalina).
Rozhodčí: Hamr, Voves.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 35.
SKV Králové: David Švec – Václav Paclík, Filip Paclík, Jakub David – Zdeněk Klíma, Daniel Kalina, Jiří Rumplík. Náhradník Michal Havelka. Trenér Jiří Hanzal.
Hráno v Jindřichově Hradci 17. října 2015.

SKV Králové Č. Budějovice – SKV Sharks Karlovy Vary 1:7 (0:3, 0:1, 0:3)
Góly a nahrávky:
42. David (F. Paclík) – 1. Forgo, 8. Nejedlý (Hrbek, Geier), 13. Geier, 30. Forgo (Geier), 32. Forgo (Geier, Berger), 39. Hrbek (Forgo), 44. Berger (Geier).
Rozhodčí: Fiala, Macháček.
Vyloučení: 0:0.
Diváků: 20.
SKV Králové: David Švec – Václav Paclík, Filip Paclík, Jakub David – Zdeněk Klíma, Daniel Kalina, Jiří Rumplík. Náhradník Michal Havelka. Trenér Stanislav Hrubec.
Hráno v Soběslavi 18. října 2015.

Program 3. kola:

Sobota 7. listopadu:
SOHO Olomoučtí Kohouti – SKV Králové Č. Budějovice
Neděle 8. listopadu:
HC Studénka – SKV Králové Č. Budějovice

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie