Jihočeští vysokoškoláci dokonale srovnali účet s brněnskými studenty

28.11.2022


Black Dogs Budweis (VŠTE) v aktuálním ročníku Univerzitní ligy trochu kulhají za výsledky z předchozích sezon, ale domácí zápas proti týmu Masarykovy univerzity v rámci 10. kola se jim vydařil náramně. Svému soupeři dokonale odvedli nakládačku 2:9, kterou schytali na brněnském ledě v 1. kole 28. září, a smetli ho tenisovým poměrem 6:1. Bodově se zaskvěli útočníci Matouš Masopust (3 + 1) a Vojtěch Krcho (1 + 3). V tabulce poskočili Jihočeši na pátou příčku.


Č. BUDĚJOVICE – Vývoj skóre určil hattrick Matouše Masopusta, do kterého se vklínil jednou trefou Tomáš Vochozka (oba borci letos vydatně pomáhají Milevsku v Krajské lize). Pátý gól přidal v přesilovce krumlovský Vojtěch Krcho a vyhnal z brankoviště Davida Holuba. Jeho náhradník Petr Koval inkasoval za třicet pět vteřin pobytu na ledě a jenom škoda, že přesně v polovině utkání se zastavil gólostroj Černých Psů. A dvakrát škoda, že počet jejich střel na branku byl o poznání vyšší, než počet diváků. „Předvedli jsme možná nejlepší domácí výkon v sezoně. Úplně jsme eliminovali soupeřovy střelce. Mohli jsme vyhrát větším rozdílem,“ mínil trenérský asistent Jiří Irra.    

Univerzitní liga, 10. kolo:

Black Dogs Budweis – HC MUNI (Masaryk Univ.) 6:1 (2:0, 4:1, 0:0)
Góly a nahrávky:
8. M. Masopust (Šafář, V. Krcho), 19. Vochozka (Kronus), 21. M. Masopust (V. Krcho), 27. M. Masopust (V. Krcho, Janoch), 29. V. Krcho (M. Masopust), 30. Jiří Kubeš (Kaisler, Krtek) – 26. Jakubec (J. Voříšek, Háněl).
Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 49:16.
Diváků: 31.
Black Dogs: Marek Dvořák – D. Svoboda, Grauer, Krtek, Jiří Kubeš, D. Dudáček, Hubáček – M. Masopust, V. Krcho, Janoch, Kronus, Pinkas, Vochozka, Schwartz, Šafář, Rolínek, Matěj Dvořák, Přívozník, Kaisler. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 28. listopadu 2022.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 České reprezentanty, kteří před třemi dny získali titul mistrů světa, přijal v pražské Kramářově vile ministerský předseda Petr Fiala. Celý tým obdržel Medaili Karla Kramáře (nejvyšší možné ocenění od předsedy vlády), každý hráč převzal Pamětní list za vzornou reprezentaci. Spolu s téměř kompletním realizačním týmem se přijetí ve středu 29. května zúčastnilo dvanáct zlatých hokejistů. Z trojice jihočeských odchovanců se dostavil pouze Lukáš Sedlák.
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie