Jihočeši neudrželi v Olomouci slibný náskok. Padli potřetí v řadě o gól

05.02.2023

Poslední extraligový duel před únorovou reprezentační přestávkou nedopadl pro Motor dobře – stejně jako předchozí dva zápasy skončil porážkou o jeden jediný gól. Přitom na Hané odstartovali Jihočeši velmi slibně. Již ve 2. minutě využili přečíslení a před prvním odchodem do šaten zvýšili z přesilové hry. Tím se však uzavřel výčet jejich úspěšné střelby. Domácí v závěru otočili stav, nic nezměnila ani power play.

OLOMOUC – Českobudějovičtí měli díry v sestavě. K dlouhodobě zraněným útočníkům Lukáši Vopelkovi s Filipem Přikrylem se přidal nemocný Jakub Strnad. V průběhu úvodního dějství navíc odstoupil Adam Raška (levé rameno) a zápas nedohrál ani Martin Hanzl kvůli zranění hlavy. Do olomouckého brankoviště se od druhé třetiny namísto Jana Lukáše postavil Branislav Konrád, jenž zlikvidoval sólo Michala Vondrky a po ráně Lukáše Pecha před druhou sirénou ho zachránila tyčka. Domácí si také vytvořili šance. Snížil kapitán Lukáš Nahodil, z tlaku vyrovnal Lukáš Klimek. Body vystřelil v přesilovce Jan Bambula. Po utkání dostal trest Lukáš Pech za kritiku rozhodčích.

Tipsport extraliga, 45. kolo:

HC Olomouc – Motor Č. Budějovice 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
34. Nahodil (J. Knotek, Káňa), 53. Klimek (Kusko, P. Musil), 55. Bambula (K. Plášek ml., Navrátil) – 2. Valský (Čachotský, Štencel), 20. Zd. Doležal (Pech, Percy).
Rozhodčí: A. Jeřábek, Jiří Ondráček II – Lederer, Rampír.
Vyloučení: 1:3, navíc Pech (Motor) do konce.
Střely na branku: 38:24.
Nejlepší hráči: Jan Bambula – Dominik Hrachovina.
Diváků: 3 853.
Motor: Hrachovina – R. Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis – Gulaš, Pech, Čachotský, Valský, M. Hanzl, Vondrka, Zd. Doležal, Mat. Toman, Dzierkals, V. Tomeček, A. Raška I. Trenéři David Čermák, Roman Fousek a Jiří Novotný.
Hrálo se 5. února 2023.

(red)

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.