Jihočeši na sledgích zvítězili podruhé v sezoně. Potom je zničil americký paralympionik

10.11.2015


Ve třetím víkendovém kole České sledge hokejové ligy se budějovický tým vypravil na moravský trip. Prožil příjemné sobotní odpoledne v hanácké metropoli, kde zdolal tamní Kohouty 3:1. V neděli dopoledne však ve Studénce podlehl 2:5 soutěžnímu nováčkovi, v jehož dresu dominoval autor čtyř gólů Sylwester Flis, americký paralympijský vítěz z roku 2002 žijící v Polsku. Paradoxně to bylo první vítězství Studénky, která se nachází v tabulce za Jihočechy.


OLOMOUC / STUDÉNKA – Na východ republiky odcestovali Králové znovu v prořídlé sestavě. Navíc jim chyběl hlavní trenér Jiří Hanzal i trenér brankářů Stanislav Hrubec, jimž zabránily v účasti jiné povinnosti. Nemilou absenci vyřešila výprava totální feminizací své střídačky. Roli trenérky a také fotografky převzala Tereza Kropáčková, která se hlásí k jednomu z trojice zdravých (nepostižených) hráčů Jakubu Davidovi, a otěže vedoucího týmu převzala Dana Rumplíková, manželka týmového kapitána.

Po dlouhém trmácení se Budějovičtí na olomouckém ledě sehrávali a v závěru úvodního dějství (hraje se třikrát patnáct minut čistého času) dostali gól z hole domácího kapitána a reprezentanta Martina Nováka. Bleskově však vyrovnali již po deseti vteřinách, když brankáře Michala Černocha překonal Jakub David. Ten přidal i druhý gól v páté minutě prostřední třetiny. Skóre uzavřel na začátku třetí části Zdeněk Klíma, jenž nabral rychlost, ukradl puk dvojici Rumplík – Kalina, která pronikala do přečíslení, a zkušeně zavěsil.

Požádají o výjimku?

Zatímco v Olomouci se hrálo častěji na polovině domácích a Jihočeši zahodili řadu šancí, přinesl duel ve Studénce mnohem vyrovnanější boj. Na vedoucí trefu Moravanů odpověděli hosté vyrovnávacím zásahem Filipa Paclíka, když byl vyloučený kapitán Studénky Rostislav Staněk, a po dvou třetinách drželi nerozhodný stav. Osud zápasu vzal nakonec do rukou velezkušený borec Sylwester Flis, Američan přebývající v Polsku, jenž sice s věkem ztrácí rychlost, ale herní kvalitou stále převyšuje více než polovinu aktérů české ligy.

Čtyři Flysovy góly v řadě přinesly zlom ve vývoji utkání a první letošní body pro Studénku. Pečetící trefu přidal Martin Hornich, jenž v uplynulé sezoně hostoval v barvách Králů. Za Jihočechy korigoval bývalý reprezentant Zdeněk Klíma. „Musíme hledat obranný způsob proti systému, který vůči nám uplatňují týmy disponující nadprůměrnými jedinci. Takový hráč se pohybuje v blízkosti modré čáry, v pravý okamžik zrychlí do středního pásma, kam dostane přihrávku a prakticky není možné ho zastavit,“ popisuje Klíma.

Přes ztrátu ve Studénce figurují Králové na sedmé příčce desetičlenného pořadí se šesti body za dvě výhry a tři porážky, což je pokrok proti loňské nováčkovské sezoně, v níž prohráli úplně všechno. Ve čtvrtém kole 21. resp. 22. listopadu je čekají zápasy v Dolném Kubíně na Slovensku a ve Zlíně. Už nyní je zřejmé, že vedle dlouhodobého maroda Tomáše Podhradského jim budou chybět další hráči z rodinných důvodů. „Asi požádáme o výjimku, zda smíme nastoupit jen se šesti lidmi v poli,“ přemýšlí Zdeněk Klíma.

Česká sledge hokejová liga, 3. kolo:

SOHO Olomoučtí Kohouti – SKV Králové Č. Budějovice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly a nahrávky:
12. M. Novák (Radim Mikuš) – 12. J. David (Klíma), 20. J. David (F. Paclík), 31. Klíma (V. Paclík, Kočnar).
Rozhodčí: Cik a Doleček.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
Diváků: 27.
SKV Králové: David Švec – Václav Paclík, Zdeněk Klíma, Filip Paclík – Daniel Kalina, Jiří Rumplík, Jakub David, Jan Kočnar. Náhradník Michal Havelka. Trenérka Tereza Kropáčková. Vedoucí týmu Dana Rumplíková.
Hráno v Olomouci 7. listopadu 2015.

HC Sledge Studénka – SKV Králové Č. Budějovice 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Góly a nahrávky:
7. Flis (Hornich), 32. Flis, 33. Flis (Kudrna), 37. Flis (Staněk), 44. Hornich (Staněk, Kudrna) – 18. F. Paclík, 35. Klíma.
Rozhodčí: Rapák a Kyselý.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:1.
Diváků: 16.
SKV Králové: David Švec – Václav Paclík, Zdeněk Klíma, Filip Paclík – Daniel Kalina, Jiří Rumplík, Jakub David, Jan Kočnar. Náhradník Michal Havelka. Trenérka Tereza Kropáčková. Vedoucí týmu Dana Rumplíková.
Hráno ve Studénce 8. listopadu 2015.

Program 4. kola:

Sobota 21. listopadu:
Bencont Dolný Kubín - SKV Králové Č. Budějovice
Neděle 22. listopadu:
SHK Lapp Zlín - SKV Králové Č. Budějovice

Ladislav Lhota

 


Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie