Jediný gól v Hokejovém centru Pouzar nestačil Černým Psům ke zdolání pražských Inženýrů

21.11.2022

Českobudějovičtí Black Dogs hostili v 9. kole Univerzitní ligy mužstvo Engineers Prague, lídra desetičlenné tabulky. Svižnému utkání velmi dobré úrovně chybělo pouze víc gólů. Pražané dali dva, domácí snížili před polovinou třetí třetiny, ale nedokázali vyrovnat, přestože na to měli dvanáct minut a šestnáct vteřin, z toho minutu a osmnáct vteřin hráli power play šest na pět. Přes bodovou ztrátu zůstali Jihočeši vzhledem k dalším výsledkům na sedmé příčce.

Č. BUDĚJOVICE – Domácí vyrukovali proti favorizovanému soupeři se třinácti útočníky, mezi nimiž se poprvé v sezoně objevil Matěj Dvořák. Hosty dirigoval kapitán David Blažek, jenž nosíval céčko v Táboře. Dres Engineers oblékli rovněž extáborský obránce Jan Raiterman a strakonický forvard František Januška. Stěžejní moment nastal v 16. minutě, kdy David Blažek v oslabení sebral svým krajanům kotouč, projel od útočné modré čáry k brankáři Ludvíkovi a přehodil jeho pravý beton. Druhý gól přidali hosté z přesilovky. Na 1:2 upravil Aleš Krtek šťastným nahozením od modré čáry. „Rozhodla naše chyba v přesilovce a neproměňování šancí,“ konstatoval trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 9. kolo:

Black Dogs Budweis – Engineers Prague 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
48. Krtek (V. Krcho, Janoch) – 16. Blažek, 37. Fabiánek (Burda, Blažek).
Rozhodčí: L. Květoň – Jindra, Štofa.
Vyloučení: 4:2, navíc A. Hrůša (Black Dogs), Blažek (Engineers) oba 5 minut + do konce.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 38:34.
Diváků: 88.
Black Dogs: Ludvík – D. Svoboda, A. Hrůša, Jiří Kubeš, Krtek, D. Dudáček, Petr Bouška – M. Masopust, V. Krcho, Janoch, Kronus, Dlouhý, Vochozka, Schwartz, Pinkas, Rolínek, Kaisler, Šafář, Grauer, Matěj Dvořák. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 21. listopadu 2022.

25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.