I ty můžeš pískat. Staň se rozhodčím. Český hokej spouští náborovou kampaň

24.08.2022


Máte rádi lední hokej a chcete být součástí hry? Stojíte před jedinečnou příležitostí rozšířit řady rozhodčích a každým zápasem prožívat ojedinělé chvíle. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábor pro zájemce, kteří mají chuť řídit utkání přímo na ledě nebo chtějí doplnit sestavu v boxu časoměřičů (zapisovatel, hlasatel a další funkce). Náborová kampaň cílí především na současné i bývalé hráče a všechny osoby pohybují se v hokejovém prostředí.


JIŽNÍ ČECHY – Na českých stadionech působí mnoho rozhodčích, ale není jich dostatek. „Potřebujeme stále rozšiřovat jejich počet, abychom dokázali obsadit všechna utkání rozhodčími na bruslích, ale i v boxu časoměřičů,“ zdůrazňuje Martin Maťašovský, centrální koordinátor projektu nazvaného I ty můžeš pískat hokej. Do základního výčtu benefitů, které přináší kariéra rozhodčího, patří nevšední zážitky, zapojení do hry v roli nezbytného aktéra a také zajímavý přivýdělek. Každý, kdo se zaregistruje v rámci kampaně a projde úspěšně seminářem pro rozhodčí na ledě, obdrží zdarma pruhovaný dres.  

Chcete řídit zápasy na vrcholných mezinárodních akcích nebo v extralize? „Pro mě to byla vždycky čest a zároveň odpovědnost,“ říká Antonín Jeřábek, aktivní extraligový rozhodčí se zkušenostmi z vrcholných světových turnajů i klubové soutěže KHL. „Před dvaceti léty by mě rozhodně nenapadlo, kam se bude ubírat moje rozhodcovská kariéra. Hokej mi dal jedinečnou šanci zažít atmosféru olympijských her a mistrovství světa, poznat nové lidi a procestovat svět,“ konstatuje s povděkem. Prostřednictvím internetové stránky www.piskejhokej.cz lze vyhledat bližší informace a kontakty, rovněž provést předběžnou registraci.

(mam)Krátké zprávy
10. 12. 2023 Písecký rodák a odchovanec Daniel Přibyl (30), jenž drtivou část své dospělé kariéry prožil v barvách Sparty Praha a probojoval se až do reprezentačního áčka, ohlásil definitivní konec profesionální kariéry. Důvodem byly vleklé potíže s kolenem.
10. 12. 2023 Liga juniorů, 22. kolo: IHC Králové Písek - Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0). Za domácí snižoval ve 49. minutě Jan Zátopek, asistence Adam Gřegořek, Alois Dubský. Liga dorostu, 21. kolo: IHC Králové Písek - Slovan Ústí nad Labem 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0). Góly a nahrávky vítězného celku: 27. Havlena (Živnůstka, Škrdlant), 62. Kozel (Studnička).
10. 12. 2023 Českobudějovický odchovanec Jiří Smejkal (27) se dočkal vysněného debutu na ledě zámořské NHL. V barvách Ottawy Senators naskočil do vítězného utkání v Detroitu (výsledek 5:1), byť jeho ice time činil pouhých 6.55 minut. Úvod sezony strávil reprezentační útočník ve farmářském celku Belleville Senators účinkujícím v AHL (17 utkání, 3 góly, 6 asistencí).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie