I ty můžeš pískat. Staň se rozhodčím. Český hokej spouští náborovou kampaň

24.08.2022


Máte rádi lední hokej a chcete být součástí hry? Stojíte před jedinečnou příležitostí rozšířit řady rozhodčích a každým zápasem prožívat ojedinělé chvíle. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábor pro zájemce, kteří mají chuť řídit utkání přímo na ledě nebo chtějí doplnit sestavu v boxu časoměřičů (zapisovatel, hlasatel a další funkce). Náborová kampaň cílí především na současné i bývalé hráče a všechny osoby pohybují se v hokejovém prostředí.


JIŽNÍ ČECHY – Na českých stadionech působí mnoho rozhodčích, ale není jich dostatek. „Potřebujeme stále rozšiřovat jejich počet, abychom dokázali obsadit všechna utkání rozhodčími na bruslích, ale i v boxu časoměřičů,“ zdůrazňuje Martin Maťašovský, centrální koordinátor projektu nazvaného I ty můžeš pískat hokej. Do základního výčtu benefitů, které přináší kariéra rozhodčího, patří nevšední zážitky, zapojení do hry v roli nezbytného aktéra a také zajímavý přivýdělek. Každý, kdo se zaregistruje v rámci kampaně a projde úspěšně seminářem pro rozhodčí na ledě, obdrží zdarma pruhovaný dres.  

Chcete řídit zápasy na vrcholných mezinárodních akcích nebo v extralize? „Pro mě to byla vždycky čest a zároveň odpovědnost,“ říká Antonín Jeřábek, aktivní extraligový rozhodčí se zkušenostmi z vrcholných světových turnajů i klubové soutěže KHL. „Před dvaceti léty by mě rozhodně nenapadlo, kam se bude ubírat moje rozhodcovská kariéra. Hokej mi dal jedinečnou šanci zažít atmosféru olympijských her a mistrovství světa, poznat nové lidi a procestovat svět,“ konstatuje s povděkem. Prostřednictvím internetové stránky www.piskejhokej.cz lze vyhledat bližší informace a kontakty, rovněž provést předběžnou registraci.

(mam)Krátké zprávy
10. 06. 2023 Do správní rady zapsaného spolku HC České Budějovice, který zastřešuje hokejovou mládež, byl v minulých dnech kooptovaný chybějící pátý člen. Stal se jím někdejší hráč, trenér a manažer Jaroslav Pařízek. Prezidentem správní rady zůstává od minulé sezony Martin Hanzal, viceprezidentem Filip Novák. Dalšími členy jsou Jan Ryba a Milan Šesták.
09. 06. 2023 Českobudějovický Luboš Rob st. se posunul ze střídačky vsetínské juniorky na pozici prvního asistenta u prvoligového áčka Vsetína, kde již pomáhal v závěru minulé sezony a dobře zafungovala jeho spolupráce s hlavním koučem Jiřím Weintrittem.
09. 06. 2023 Ledová plocha na Zimním stadionu v Milevsku bude v provozu od 1. srpna. Vedle domácích hokejistů všech věkových kategorií se zde chystá připravovat rovněž extraligové áčko pražské Sparty, které v jihočeské baště rozbije týdenní tréninkový tábor.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie