I ty můžeš pískat. Staň se rozhodčím. Český hokej spouští náborovou kampaň

24.08.2022


Máte rádi lední hokej a chcete být součástí hry? Stojíte před jedinečnou příležitostí rozšířit řady rozhodčích a každým zápasem prožívat ojedinělé chvíle. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábor pro zájemce, kteří mají chuť řídit utkání přímo na ledě nebo chtějí doplnit sestavu v boxu časoměřičů (zapisovatel, hlasatel a další funkce). Náborová kampaň cílí především na současné i bývalé hráče a všechny osoby pohybují se v hokejovém prostředí.


JIŽNÍ ČECHY – Na českých stadionech působí mnoho rozhodčích, ale není jich dostatek. „Potřebujeme stále rozšiřovat jejich počet, abychom dokázali obsadit všechna utkání rozhodčími na bruslích, ale i v boxu časoměřičů,“ zdůrazňuje Martin Maťašovský, centrální koordinátor projektu nazvaného I ty můžeš pískat hokej. Do základního výčtu benefitů, které přináší kariéra rozhodčího, patří nevšední zážitky, zapojení do hry v roli nezbytného aktéra a také zajímavý přivýdělek. Každý, kdo se zaregistruje v rámci kampaně a projde úspěšně seminářem pro rozhodčí na ledě, obdrží zdarma pruhovaný dres.  

Chcete řídit zápasy na vrcholných mezinárodních akcích nebo v extralize? „Pro mě to byla vždycky čest a zároveň odpovědnost,“ říká Antonín Jeřábek, aktivní extraligový rozhodčí se zkušenostmi z vrcholných světových turnajů i klubové soutěže KHL. „Před dvaceti léty by mě rozhodně nenapadlo, kam se bude ubírat moje rozhodcovská kariéra. Hokej mi dal jedinečnou šanci zažít atmosféru olympijských her a mistrovství světa, poznat nové lidi a procestovat svět,“ konstatuje s povděkem. Prostřednictvím internetové stránky www.piskejhokej.cz lze vyhledat bližší informace a kontakty, rovněž provést předběžnou registraci.

(mam)Krátké zprávy
04. 02. 2023 Extraliga dorostu, o účast v play off, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - BK Havlíčkův Brod 10:4 (5:0, 4:1, 1:3). Góly a nahrávky domácích: 1. Humeník (Aulický, Drančák), 1. Postl (A. Šimon, Palán), 5. Šíma (A. Šimon, Palán), 11. J. Lukáš, 12. Hoch (S. Pánek), 35. Drančák (Humeník, Aulický), 36. A. Šimon (Postl, Palán), 38. Aulický (Humeník, Drančák), 40. A. Šimon, 54. Aulický (Humeník, J. Lukáš). HC Tábor - HC Dukla Jihlava 0:4 (0:1, 0:3, 0:0).
03. 02. 2023 Liga dorostu, 29. kolo: IHC Králové Písek - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2). Góly a nahrávky domácích: 18. Škrdlant (Hanzák), 20. Hanzák, 37. Pártl (Smetana), 60. Škrdlant (Hanzlík).
03. 02. 2023 Liga juniorů, 33. kolo: AZ Havířov - IHC Králové Písek 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Góly a nahrávky vítězného celku: 3. Kaiser (Hlaváček), 11. Cháb (Sládek). HC RT Torax Poruba - Motor Č. Budějovice 5:2 (1:2, 2:0, 2:0). Góly a nahrávky poražených: 1. M. Kříž (Putz, Remeš), 17. A. Turek (Pitel, Sochor).
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie