Extraligový Motor vyjel na led. Velení patří nejstarším hráčům, trenéři sledují pohyb z tribuny

25.07.2022


Dvoutýdenní dovolená utekla jako voda. Hokejisté extraligového Motoru absolvovali testy a v pondělí 25. července naskočili do druhé fáze letní přípravy, té příjemnější na bruslích. Skoro kompletní kádr vyjel na hlavní plochu Budvar arény, čerstvě osazené pružnými mantinely a pružným plexisklem. Pobyt na střídačkách zpříjemňuje nový „koberec“. Finišuje obnova šatny A-týmu, jejíž prostory se zakulatí a rozšíří, třeba i na úkor bývalé kabinky pro rozhodčí.


Č. BUDĚJOVICE – Z přechodného zázemí v šatně hostujících týmů (stěhovat do svého by se měli motoráci zhruba za týden) vyrukovali na led skoro všichni hráči, s nimiž se počítá do nadcházející sezony. V civilu přihlížel pouze Václav Karabáček doléčující zranění z minulého ročníku. Mezi bruslícími těžkooděnci chyběl i Jakub Strnad, který si pošramotil záda v posilovně. Čerstvá lotyšská akvizice Martinš Dzierkals se má zapojit ve čtvrtek, pozdější nástup má povolený i Kanaďan Stuart Percy. „Na ledě to je pro kluky příjemnější, než předtím na suchu. První týden mají na zapracování, aby si zvykli na jiný pohyb, osahali si výstroj a výzbroj,“ komentuje hlavní kouč Jaroslav Modrý.

V týdnu před nástupem na led si hokejisté prošli povinnými VO2 max a wingate testy. „Načerpáme z nich nějaké ukazatele, které nám pomohou v práci,“ říká trenér, jenž v uplynulém ročníku přivedl budějovický tým k nečekanému, ale zaslouženému bronzu v nejvyšší domácí soutěži. Spolu s dalšími členy realizačního týmu zatím sleduje bruslařské tréninky pouze z tribuny. „Vedou to naši kapitáni Milan Gulaš a Lukáš Pech,“ upřesňuje. Na brankářská cvičení dohlíží Dominik Hrachovina. Celý tým nabírá sílu také v posilovně. Od následujícího týdne začnou dvoufázové tréninky na ledě a 5. srpna bude první zápas doma proti Salcburku. „Moc se na to těšíme,“ hlásí Jaroslav Modrý.

Ladislav Lhota   Krátké zprávy
06. 06. 2023 Útočnice Tereza Vanišová (28), držitelka bronzové medaile z letošního MS žen a trojnásobná vítězka zámořského Isobel Cupu, navštívila ve čtvrtek 6. června kluky a holky ze svého mateřského klubu na Zimním stadionu ve Strakonicích. Povídala si s dětmi, podepisovala kartičky a ukázala cenný medailový artefakt.
06. 06. 2023 Milevsko nemá dost a hlásí další posily pro A-tým v Krajské lize. Do tradiční jihočeské hokejové bašty se podařilo zlanařit bratrskou dvojici z Českého Krumlova - přicházejí útočníci Josef a Vojtěch Krcho. Oba krumlovští odchovanci prošli mládeží budějovického Motoru. Starší Josef (28) vyzkoušel také dres Písku, Black Wings Linec a Znojma, v seniorské kategorii prožil několik produktivních sezon v barvách mateřského klubu. Mladší Vojtěch (23) se mihl v reprezentačním výběru U17, ve dvou ročnících nakoukl do 2. ligy jako hráč David Servisu. Loni oblékal souběžně dres Českého Krumlova a Black Dogs Budweis v ULLH.
06. 06. 2023 Západní konference 2. ligy odstartuje 23. září. Oba jihočeští zástupci se představí na ledě soupeřů. Mužstvo Písku se vypraví do Hronova, táborští "kohouti" pojedou do Děčína. Úvodní fáze základní části má 30 kol (každý s každým doma - venku), potom vzniknou dvě skupiny (lepší osmička a horší sedmička) a na týmy čeká dalších 14 kol. Osmifinále a čtvrtfinále play off se budou hrát v rámci konferencí na tři vítězná utkání, semifinále a finále už křížem na čtyři výhry.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie