Extraligový Banes Motor se zapojí do Winter Hockey Games 2024 na Letenské pláni

30.04.2024


Naproti fotbalovému stadionu pražské Sparty na Letenské pláni nachystají pořadatelé ledovou arénu pro více než šestnáct tisíc diváků. Od 5. do 8. prosince bude dějištěm atraktivních Winter Hockey Games. Uskuteční se extraligové souboje Škoda Plzeň – Banes Motor Č. Budějovice resp. Sparta – Kometa Brno. Dojde na univerzitní hokej, duel slovenské extraligy a jedná se o zapojení německé DEL. Závěr obstará exhibiční souboj někdejších hvězd Česko versus Výběr světa.


PRAHA – Aréna pro hokejové zápasy bude součástí improvizovaného areálu s celkovou výměrou deset tisíc metrů čtverečních. „Připravujeme pro fanoušky zcela unikátní mikulášskou nadílku. Cílem je nabídnout špičkový hokej z nejvyšších soutěží ze zemí střední Evropy,“ uvedl Andrea Barsony z pořádající agentury Eniva při tiskové konferenci na „místě činu“. V rámci exhibice půjdou na led ambasadoři akce Jakub Voráček s Patrikem Eliášem, kteří si vzali na starost poskládání obou týmů. Z dalších českých hráčů přicházejících v úvahu už padla jména Petra Sýkory či Bobbyho Holíka. Ze světových hvězd se skloňují Jason Arnott, Scott Niedermayer, John LeClair, Eric Lindros, Mikael Renberg.  

Českobudějovický Motor absolvoval dosud poslední zápas o body pod nejvyšší střechou světa na píseckém ledě proti tamní Dukle 12. března 1970. Poslední gól při vítězství 8:1 vstřelil obránce Josef Květoň. Domácímu publiku se ligový tým před zastřešením stadionu ukázal naposledy 20. února 1966 proti Chomutovu. „Utkání se stane odměnou pro fanoušky za vynikající návštěvnost při našich extraligových vystoupeních,“ zaradoval se generální manažer Stanislav Bednařík. „Budeme hostujícím týmem, ale vyjednali jsme určitý počet volných vstupenek pro kotel a slevu dvacet procent pro prvních osm set permanentkářů. Moc se těším, jakou budeme mít v Praze podporu,“ doplnil.   

Prodej vstupenek na mimořádný hokejový víkend v Praze začal v úterý 30. dubna ve 13 hodin na webu www.ticketportal.cz. Ceny vstupenek se pohybují od 390 do 1990 korun podle kategorie a jednotlivých zápasů. Porci televizních přenosů zajistí O2 TV Sport jako generální mediální partner Tipsport extraligy.  

(red)

Program Winter Games 2024 v Praze:

Čtvrtek 5. prosince:
univerzitní hokej

Pátek 6. prosince:
Tipsport extraliga HC Škoda Plzeň – Banes Motor Č. Budějovice

Sobota 7. prosince:
slovenská Tipos extraliga + Tipsport extraliga HC Sparta Praha – HC Kometa Brno

Neděle 8. prosince:
souboj legendárních hráčů Česko versus Výběr světa


Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie