Extraligová generálka proti týmu Tomáše Čachotského nenadchla, ale splnila účel

06.09.2023


V závěrečném přípravném utkání před startem nejvyšší soutěže si Banes Motor na domácím kluzišti poradil s prvoligovou Duklou Jihlava, za kterou nastoupil nedávný spoluhráč Jihočechů, jednačtyřicetiletý křídelník Tomáš Čachotský, a byl ho plný led po celých šedesát minut. Mužstvo Českých Budějovic bylo od počátku hokejovější, ale dlouho se nedokázalo prosadit proti důsledně bránícímu soupeři. Nakonec rozhodla extraligová kvalita a pěkné góly.


Č. BUDĚJOVICE – Motorácký dres oblékli všichni hráči ze soupisky s výjimkou marodů Romana Vráblíka, Davida Šticha a Lukáše Pecha. Skóre otevřeli hosté na počátku druhé části při vyloučení Pavla Pýchy. Krátce po polovině základní hrací doby otočili domácí dvěma slepenými trefami. Druhá se podařila v přesilovce. Vyrovnání zařídil Tomáš Čachotský, jenž po chybě Ondřeje Kachyni dovezl kotouč před Dominika Hrachovinu a předvedl ukázkový „věšák“ pod horní spojovací tyčku. Zakrátko ale Dominik Simon vrátil Motoru náskok po krásné nabídce od Branta Harrise. Dělovkou v početní výhodě zvýšil Pavel Pýcha a dorážkou pečetil Jakub Valský.

Přípravné utkání:

Banes Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Góly a nahrávky: 32. Kubík (Kachyňa), 33. Ordoš (Harris), 37. Simon (Harris, Gulaš), 54. P. Pýcha ml. (Ordoš), 60. Valský (M. Beránek, M. Hanzl) – 26. Berger (Bartoš, Šik), 36. Čachotský.
Rozhodčí: Hribík, Pilný – P. Šimánek, M. Jindra.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 2:1.
Diváků: 1 130.
Banes Motor: Hrachovina – Krutil, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Štencel, P. Pýcha ml. – Gulaš, Harris, Kubík, Ordoš, Simon, F. Přikryl, Valský, M. Hanzl, Mat. Toman, Chlubna, Vopelka, M. Beránek, od 41. navíc J. Koláček. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 6. srpna 2023.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 06. 2024 Hráči extraligového Banes Motoru si v rámci letní přípravy na suchu dopřáli malý odskok ze stereotypního prostředí v krajském městě a ve středu 19. června obsadili část Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou, kde pokračovali v náročných tréninkových dávkách.
19. 06. 2024 Čtrnáctičlenná západní skupina 2. ligy odstartuje úvodním kolem ve středu 18. září. Favorizovaný HC Tábor přivítá na svém ledě nováčka SK Kadaň, posílení písečtí Králové se vypraví do Děčína. Každý s každým se střetne třikrát, na programu tentokrát nebude nadstavba. Osm nejlepších postoupí do play off. Počínaje semifinálovými boji se střetnou týmy Západu a Východu. Celkový vítěz bude známý nejpozději 28. dubna 2025.
18. 06. 2024 Pohár pro letošní mistry světa se objevil na jeden den v jihočeské metropoli. Přivezl ho v úterý 18. června budějovický centr Jáchym Kondelík, jenž v národním dresu a s medailí na krku nejprve ukázal hokejové poklady motoráckým mládežníkům v Budvar aréně a poté se vypravil za fanoušky do restaurace Hoch Špalíček u Dlouhého mostu, kde rovněž absolvoval setkání s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou. Nechybělo fotografování a podepisování kartiček.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie