Domácí duel s Plzní měli Jihočeši dobře rozehraný. Nakonec padli v nastaveném čase

20.01.2023

Ve 39. kole Tipsport extraligy přivítal celek Motoru na ledě Budvar arény mužstvo Škody Plzeň. Úvodních deset minut byli jasně lepší hosté a Jihočeši si mohli gratulovat, že prohrávali jenom o gól. Postupně však se soupeřem srovnávali síly a důsledným forčekingem si vynutili převahu. Po dvou třetinách vedli 3:1, jenže chybami dopřáli Západočechům vyrovnání. V nastaveném čase rozhodli Plzeňané rychle využitou přesilovkou.

Č. BUDĚJOVICE – Vedoucí gól zařídil Rolf Blomstrand, který po chybě domácích na útočné modré čáře ujel po levé straně a ač tísněný zezadu Vráblíkem překonal Jana Strmeně. Střelou z mezikruží vyrovnal Jakub Valský po přesném pasu Martina Hanzla. Obrat nastal díky Percyho přihrávce určené Valskému, kterou bránící hráč nechtěně přesměroval za záda Miroslava Svobody. Vteřinu před druhou sirénou a zároveň vteřinu před vypršením trestu Maláta přidal třetí trefu Michal Vondrka. V závěru Jan Strmeň neudržel Schleissovu střelu, načež Petr Kodýtek vyrovnal při power play. Po bitce mezi Jakuby Pourem a Valským v prodloužení využil početní výhodu Petr Zámorský.

Tipsport extraliga, 39. kolo:

Motor Č. Budějovice – HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 – 0:1)
16. Valský (M. Hanzl, Dzierkals), 22. Percy, 40. Vondrka (Vráblík, Štencel) – 6. Blomstrand (A. Jiříček, Kvasnička), 43. Schleiss (Baránek, Zámorský), 58. Kodýtek, 62. Zámorský.
Rozhodčí:
Šír, Jaroš – Lhotský, Hnát.
Vyloučení: 4:3, navíc Valský (Motor) a Pour (Plzeň) oba 5 minut.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 33:23.
Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Jan Schleiss.
Diváků: 5 592.
Motor: Strmeň – R. Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Vopelka, Strnad – V. Tomeček, Mat. Toman, J. Koláček. Trenéři David Čermák, Roman Fousek a Jiří Novotný.
Hrálo se 20. ledna 2023.

Ladislav Lhota

04. 02. 2023 Extraliga dorostu, o účast v play off, 16. kolo: Motor Č. Budějovice - BK Havlíčkův Brod 10:4 (5:0, 4:1, 1:3). Góly a nahrávky domácích: 1. Humeník (Aulický, Drančák), 1. Postl (A. Šimon, Palán), 5. Šíma (A. Šimon, Palán), 11. J. Lukáš, 12. Hoch (S. Pánek), 35. Drančák (Humeník, Aulický), 36. A. Šimon (Postl, Palán), 38. Aulický (Humeník, Drančák), 40. A. Šimon, 54. Aulický (Humeník, J. Lukáš). HC Tábor - HC Dukla Jihlava 0:4 (0:1, 0:3, 0:0).
03. 02. 2023 Liga dorostu, 29. kolo: IHC Králové Písek - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2). Góly a nahrávky domácích: 18. Škrdlant (Hanzák), 20. Hanzák, 37. Pártl (Smetana), 60. Škrdlant (Hanzlík).
03. 02. 2023 Liga juniorů, 33. kolo: AZ Havířov - IHC Králové Písek 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Góly a nahrávky vítězného celku: 3. Kaiser (Hlaváček), 11. Cháb (Sládek). HC RT Torax Poruba - Motor Č. Budějovice 5:2 (1:2, 2:0, 2:0). Góly a nahrávky poražených: 1. M. Kříž (Putz, Remeš), 17. A. Turek (Pitel, Sochor).