Doma to vyšlo. První bodový zisk do extraligové tabulky si Jihočeši připsali proti Olomouci

17.09.2023


V jihočeské metropoli zavládlo plnou silou babí léto. V Budvar aréně měl navrch domácí Banes Motor, který zlomil nepříjemného soupeře z Olomouce a dal zapomenout na porážku z úvodního kola Tipsport extraligy na ledě pražské Sparty. Góly začaly padat až před polovinou základní hrací doby. Hosté rychle odpověděli na vedoucí trefu budějovického týmu, ale dva šťastné údery ve třetí části rozhodly o tom, že body zůstaly u břehu Vltavy.


Č. BUDĚJOVICE – Na rozdíl od vystoupení na Spartě nenašli místo v sestavě Jakub Valský a Tomáš Chlubna. Příležitost naopak dostali Lukáš Vopelka s Josefem Koláčkem a rozhodně nezklamali. Hosté při úvodním vyloučení Mikuláše Hovorky trefili tyčku, ale vedení získal střelou zdálky v přesilovce Adam Kubík, když Filip Přikryl výborně zaclonil Branislava Konráda. Z úniku v oslabení vyrovnal Jakub Orsava. Druhý gól domácích dal znovu Adam Kubík, jenž se prosadil u levé tyčky po nezištné přihrávce Lukáše Pecha. Při vlastním oslabení pečetil ze sóla Brant Harris, který odzbrojil na útočné modré Jakuba Sirotu. „Odčinili jsme špatný výkon ze Sparty,“ těšilo kouče Ladislava Čiháka.    

Tipsport extraliga, 2. kolo:

Motor Č. Budějovice – HC Olomouc 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
26. Kubík (P. Pýcha ml.), 48. Kubík (Pech, Ordoš), 57. Harris – 28. Orsava (Kusko, D. Řezníček).
Rozhodčí: D. Pražák, L. Květoň – Lhotský, Hnát.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:1.
Střely na branku: 19:39.
Nejlepší hráči: Jan Ordoš – Jakub Orsava.
Diváků: 6 047.
Banes Motor: Hrachovina – P. Pýcha ml., Gulaši, Krutil, M. Doudera, Hovorka, Štencel – Gulaš, Harris, Simon – Kubík, Pech, Ordoš – M. Beránek, M. Hanzl, F. Přikryl – Mat. Toman, Vopelka, J. Koláček. Trenéři Ladislav Čihák a Jiří Hanzlík.
Hrálo se 17. září 2023.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
19. 06. 2024 Hráči extraligového Banes Motoru si v rámci letní přípravy na suchu dopřáli malý odskok ze stereotypního prostředí v krajském městě a ve středu 19. června obsadili část Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou, kde pokračovali v náročných tréninkových dávkách.
19. 06. 2024 Čtrnáctičlenná západní skupina 2. ligy odstartuje úvodním kolem ve středu 18. září. Favorizovaný HC Tábor přivítá na svém ledě nováčka SK Kadaň, posílení písečtí Králové se vypraví do Děčína. Každý s každým se střetne třikrát, na programu tentokrát nebude nadstavba. Osm nejlepších postoupí do play off. Počínaje semifinálovými boji se střetnou týmy Západu a Východu. Celkový vítěz bude známý nejpozději 28. dubna 2025.
18. 06. 2024 Pohár pro letošní mistry světa se objevil na jeden den v jihočeské metropoli. Přivezl ho v úterý 18. června budějovický centr Jáchym Kondelík, jenž v národním dresu a s medailí na krku nejprve ukázal hokejové poklady motoráckým mládežníkům v Budvar aréně a poté se vypravil za fanoušky do restaurace Hoch Špalíček u Dlouhého mostu, kde rovněž absolvoval setkání s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou. Nechybělo fotografování a podepisování kartiček.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie