Debakl na Hané sesadil budějovické vysokoškoláky z druhé příčky v Univerzitní lize

22.02.2022

Mužstvo Black Dogs Budweis reprezentující VŠTE z jihočeské metropole utrpělo v 17. kole Univerzitní ligy krutý debakl 1:7 od hokejistů Univerzity Palackého Olomouc. Hanáci ve svém domácím prostředí na Zimním stadionu v Uničově připravili hostům pomstu za výsledek 1:10 z Hokejového centra Pouzar v 8. kole. Budějovičtí utrpěli čtvrtou a dosud nejvyšší porážku v sezoně bez bodového zisku. V tabulce klesli z druhé na třetí příčku za Engineers Prague.

UNIČOV – Hanáci otevřeli skóre na začátku 2. minuty a rychle přidali druhou trefu. Teprve za stavu 4:0 pro domácí korigoval v přesilovce Miroslav Tejko, jenž zužitkoval nahrávku Jiřího Kubeše. Převahu olomouckých studentů ale nezastavilo ani střídání brankářů na jihočeské straně. Black Dogs dopláceli na vysoký počet vyloučených a zbytečnou nervozitu (Roman Tintěra vyfasoval desítku za protesty proti výroku hlavního rozhodčího). Napjatá atmosféra vyústila v ostrou bitku mezi Janem Matuškou a Petrem Bouškou v 54. minutě. „Měli jsme špatné začátky třetin a vůbec jsme se nedokázali přizpůsobit tvrdosti zápasu. Prohráli jsme zaslouženě,“ přiznal trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 17. kolo:

HC Univerzita Palackého Olomouc – Black Dogs Budweis 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
2. Palička (Janků, Dubovčí), 5. Skopal (Krejčiřík, Rimmel), 13. Cach (Kerda, D. Hajšman), 21. Krejčiřík (Skopal, Rimmel), 42. Janků (Pěcha, Palička), 53. Kerda (Kuchař, D. Hajšman), 58. Pěcha (Palička, Krejčiřík) – 24. Tejko (Jiří Kubeš).
Rozhodčí: Blaha – Bubela, Peluha.
Vyloučení: 6:11, navíc Matuška (Olomouc), Petr Bouška (Black Dogs) oba 5 minut + do konce, Tintěra (Black Dogs) 10 minut.
Diváků: 90.
Black Dogs: Marek Dvořák (22. I. Svoboda) – Hrůša, Grauer, Tintěra, Jiří Kubeš, Petr Bouška – J. Prokop, J. Šuhaj, Vochozka, Tejko, Kronus, Kaisler,  Přívozník, J. Šafář, Rolínek. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 21. února 2022.

03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.