Českobudějovičtí studenti podruhé za sebou zdolali soka ze severu Moravy

09.01.2023


Univerzitní liga (ULLH) odpočívala od poloviny prosince do 9. ledna. Výjimkou byla dohrávka 4. kola mezi BO Ostrava a Black Dogs Budweis, která se hrála tři dny před Štědrým večerem a hosté zvítězili 7:3. Stejní soupeři se potkali s obráceným pořadatelstvím na úvod roku 2023 v rámci 13. kola. Jihočeši uspěli podobným výsledkem 7:2. Rozhodli o něm ve třetím dějství pětigólovou kanonádou. V neúplné tabulce poskočili na třetí příčku.


Č. BUDĚJOVICE – Hosté se v Hokejovém centru Pouzar ujali vedení po čtyřiceti vteřinách od úvodního buly. Druhou trefu přidali na konci 4. minuty. „Vůbec jsme nezachytili začátek, který byl z naší strany hodně špatný,“ přiznal trenérský asistent budějovického týmu Jiří Irra. Ve 12. minutě usedl za katr Dominik Kaisler a jeho spoluhráči v oslabení vyrovnali dvěma slepenými zásahy. Pěkně se prosadil Matouš Masopust, po něm skóroval Petr Bouška. „Ve druhé třetině jsme měli výraznou převahu, ale nedařilo se nám v koncovce,“ líčil asistent. Recept na překonání brankáře Matěje Halouzka našli domácí až v závěru. „Od třetího gólu jsme dominovali,“ pochvaloval si Jiří Irra.

Univerzitní liga, 13. kolo:

Black Dogs Budweis – BO Ostrava Vítkovice Steel 7:2 (2:2, 0:0, 5:0)
Góly a nahrávky:
13. M. Masopust (V. Krcho), 14. Petr Bouška, 41. V. Krcho (D. Svoboda, M. Masopust), 44. Šafář (Kaisler), 50. V. Krcho (Janoch, Krtek), 55. Přívozník (Š. Masopust, Grauer), 58. Rolínek (Jiří Kubeš) – 1. Potočný (Kafka, Plánka), 4. Byčkov.
Rozhodčí: Hacaperka – Dědek, Teršíp.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:0.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 49:19.
Diváků: 83.
Black Dogs: Marek Dvořák – D. Svoboda, Grauer, D. Dudáček, Krtek, Hubáček, Jiří Kubeš – Janoch, V. Krcho, M. Masopust, P. Hrůša, Kronus, Petr Bouška, J. Anderle, Kaisler, Rolínek, Přívozník, Šafář, Š. Masopust. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 9. ledna 2023.

(lho)Krátké zprávy
19. 06. 2024 Hráči extraligového Banes Motoru si v rámci letní přípravy na suchu dopřáli malý odskok ze stereotypního prostředí v krajském městě a ve středu 19. června obsadili část Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou, kde pokračovali v náročných tréninkových dávkách.
19. 06. 2024 Čtrnáctičlenná západní skupina 2. ligy odstartuje úvodním kolem ve středu 18. září. Favorizovaný HC Tábor přivítá na svém ledě nováčka SK Kadaň, posílení písečtí Králové se vypraví do Děčína. Každý s každým se střetne třikrát, na programu tentokrát nebude nadstavba. Osm nejlepších postoupí do play off. Počínaje semifinálovými boji se střetnou týmy Západu a Východu. Celkový vítěz bude známý nejpozději 28. dubna 2025.
18. 06. 2024 Pohár pro letošní mistry světa se objevil na jeden den v jihočeské metropoli. Přivezl ho v úterý 18. června budějovický centr Jáchym Kondelík, jenž v národním dresu a s medailí na krku nejprve ukázal hokejové poklady motoráckým mládežníkům v Budvar aréně a poté se vypravil za fanoušky do restaurace Hoch Špalíček u Dlouhého mostu, kde rovněž absolvoval setkání s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou. Nechybělo fotografování a podepisování kartiček.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie