Českobudějovičtí Black Dogs vyprovodili brněnské Cavaliers dvouciferným přídělem

24.10.2022


Vysokoškoláci z jihočeské metropole přivítali v 5. kole Univerzitní ligy na ledě Hokejového centra Pouzar zatím nejslabší tým letošní sezony, brněnské Cavaliers, a porazili je rozdílem deseti gólů. Domácí brankář Dominik Ludvík, jenž o den dříve naskočil v Krajské lize za HC Samson do útoku, lovil jedenkrát puk ze své klece. Moravané zůstali bez bodu poslední v tabulce, Black Dogs s devíti body a jedním zápasem k dobru si uchovali pátou příčku.


Č. BUDĚJOVICE – Na konci 13. minuty celkově třetím gólem vyhnali Jihočeši z brněnského brankoviště Michala Martinčíka. Jeho náhradník David Vašátko byl krátký na dalších osm přesných střel. Hostům se vůbec nedařilo v přesilovkách – za devět minut, které měli k dispozici, nejenže neskórovali, ale naopak dostali dva góly. Domácí využili zápas jako přípravu na dalšího soupeře, kterým bude znovu na jejich stadionu úřadující šampión UK Hockey Prague v pondělí 31. října. „Naše vítězství bylo zasloužené, byla to asi jen otázka skóre. Postihl nás pouze menší výpadek ve druhé části, kterou jsme zpoloviny odehráli v oslabení,“ popisoval trenérský asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 5. kolo:

Black Dogs Budweis – VUT Cavaliers Brno 11:1 (4:0, 2:1, 5:0)
Góly a nahrávky:
8. V. Krcho (Vochozka), 13. Pinkas (Hubáček, Jiří Kubeš), 13. Schwartz (Š. Masopust, Kaisler), 20. Pinkas, 37. M. Masopust (Kaisler), 38. Š. Masopust (Janoch), 42. Schwartz (Pinkas, Janoch), 44. M. Masopust (Vochozka, V. Krcho), 45. Pinkas (Prášek, Grauer), 51. M. Masopust (V. Krcho, Vochozka), 54. M. Masopust (D. Svoboda, Jiří Kubeš) – 39. Pernický (Kaukič). 
Rozhodčí: Pastier – Hradil, Pěkný.
Vyloučení: 2:2, navíc Petr Bouška (Black Dogs) 5 minut + do konce.
Využití: 0:0.
V oslabení: 2:0.
Střely na branku: 33:33.
Diváků: 158.
Black Dogs: Ludvík – A. Hrůša, D. Svoboda, Jiří Kubeš, Hubáček, Petr Bouška, Grauer – M. Masopust, V. Krcho, Vochozka, J. Anderle, Kronus, Janoch, Prášek, Šafář, Pinkas, Schwartz, Š. Masopust, Kaisler. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 24. října 2022.

(lho)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie