Černí Psi získali ve čtvrtfinále druhý bod. Severní Křídla odletěla z jihu bez úspěchu

23.02.2023


Zatímco zbývající šestice čtvrfinalistů nastoupila na Popeleční středu k zahajovacím duelům svých sérií, postavili se českobudějovičtí Černí Psi v Hokejovém centru Pouzar už podruhé proti Severním Křídlům z Ústí nad Labem. K výsledku 4:3 starému osmačtyřicet hodin přidali domácí druhé vítězství, tentokrát jasnějším poměrem 5:1. Podařil se jim nástup a třemi góly v úvodním dějství vybudovali pevný základ ke druhému bodu. Hraje se best of five.


Č. BUDĚJOVICE – Jihočeši se znovu opírali o hokejisty, kteří jsou dobře rozjetí ze zápasů svých „civilních“ týmů v Krajské lize. Skóre otevřel obránce Jiří Kubeš již na sklonku 2. minuty. Trochu laciným gólem se k němu přidal Jan Janoch, třetí trefu zařídil v kratičké přesilovce Radek Rolínek. Rozdíl čtyř gólů stanovil až ve 49. minutě Matouš Masopust z trestného střílení, když jej předtím v jízdě fauloval Radovan Miškovič. Hosté potom využili přesilovku zásluhou Jana Jindry (za katrem seděl Pavel Grauer), ale Jakub Anderle pečetil necelou půlminutu před sirénou. „Měli jsme dobrý vstup. Od druhé části jsme trochu polevili, ve třetí nás podržel Mára Dvořák,“ líčil asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, čtvrtfinále play off, 2. zápas:

Black Dogs Budweis – HC North Wings Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
2. Jiří Kubeš (Kaisler), 4. Janoch, 16. Rolínek (Grauer, Š. Masopust), 49. M. Masopust TS, 60. J. Anderle (Vochozka, D. Svoboda) – 56. Jan Jindra (M. Šebesta, M. Štěpánek).
Rozhodčí: Jílek, Šperl – Rubáš, Kaiser.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 54:29.
Diváků: 82.
Black Dogs: Marek Dvořák – A. Hrůša, D. Svoboda, Krtek, Grauer, Hubáček, Jiří Kubeš – Janoch, V. Krcho, M. Masopust, Rolínek, Š. Masopust, Vochozka, Kaisler, Kronus, J. Anderle, Matěj Dvořák, Přívozník, P. Hrůša. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 22. února 2023.
Stav série:
2:0.

(lho)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie