Černí Psi získali ve čtvrtfinále druhý bod. Severní Křídla odletěla z jihu bez úspěchu

23.02.2023


Zatímco zbývající šestice čtvrfinalistů nastoupila na Popeleční středu k zahajovacím duelům svých sérií, postavili se českobudějovičtí Černí Psi v Hokejovém centru Pouzar už podruhé proti Severním Křídlům z Ústí nad Labem. K výsledku 4:3 starému osmačtyřicet hodin přidali domácí druhé vítězství, tentokrát jasnějším poměrem 5:1. Podařil se jim nástup a třemi góly v úvodním dějství vybudovali pevný základ ke druhému bodu. Hraje se best of five.


Č. BUDĚJOVICE – Jihočeši se znovu opírali o hokejisty, kteří jsou dobře rozjetí ze zápasů svých „civilních“ týmů v Krajské lize. Skóre otevřel obránce Jiří Kubeš již na sklonku 2. minuty. Trochu laciným gólem se k němu přidal Jan Janoch, třetí trefu zařídil v kratičké přesilovce Radek Rolínek. Rozdíl čtyř gólů stanovil až ve 49. minutě Matouš Masopust z trestného střílení, když jej předtím v jízdě fauloval Radovan Miškovič. Hosté potom využili přesilovku zásluhou Jana Jindry (za katrem seděl Pavel Grauer), ale Jakub Anderle pečetil necelou půlminutu před sirénou. „Měli jsme dobrý vstup. Od druhé části jsme trochu polevili, ve třetí nás podržel Mára Dvořák,“ líčil asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, čtvrtfinále play off, 2. zápas:

Black Dogs Budweis – HC North Wings Ústí nad Labem 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
2. Jiří Kubeš (Kaisler), 4. Janoch, 16. Rolínek (Grauer, Š. Masopust), 49. M. Masopust TS, 60. J. Anderle (Vochozka, D. Svoboda) – 56. Jan Jindra (M. Šebesta, M. Štěpánek).
Rozhodčí: Jílek, Šperl – Rubáš, Kaiser.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 54:29.
Diváků: 82.
Black Dogs: Marek Dvořák – A. Hrůša, D. Svoboda, Krtek, Grauer, Hubáček, Jiří Kubeš – Janoch, V. Krcho, M. Masopust, Rolínek, Š. Masopust, Vochozka, Kaisler, Kronus, J. Anderle, Matěj Dvořák, Přívozník, P. Hrůša. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 22. února 2023.
Stav série:
2:0.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie