Černí Psi v univerzitním souboji s brněnskými Kavalíry rozhodli za čtrnáct minut

27.09.2021

Dvojicí zápasů UP Olomouc vers. UK Hockey Prague (výsledek 3:8) a Black Dogs Budweis vers. VUT Cavaliers Brno odstartovalo úvodní kolo třetího ročníku Univerzitní ligy ledního hokeje (ULLH). V Hokejovém centru Pouzar si soupeři z jihočeské a jihomoravské metropole vystřihli odvetu za loňské 1. kolo, kdy zvítězili hosté poměrem 6:3. Tentokrát zůstaly body doma a vítězům k jejich zisku stačily dva góly.

Č. BUDĚJOVICE – Skóre otevřeli Brňané na začátku 5. minuty střelou od modré čáry. Vedení jim vydrželo přesně dvacet vteřin. Obránce Albert Hrůša srovnal švihem z vrcholku kruhů. Vítěznou trefu zaznamenal bekhendem ve 14. minutě důrazný Martin Koupal poté, co k němu vyplaval kotouč od zadního mantinelu. Ve zbytku hracího času domácí jednoznačně přestříleli soupeře, ale skóre již nedoznalo změnu. Bez efektu zůstala i závěrečná power play hostů. „Nedokázali jsme se lépe prosadit, přestože jsme si udržovali výraznou převahu. Do třetí sirény jsme se obávali o výsledek. Soupeř houževnatě bránil a držel se ve hře. Každopádně nás těší vítězný vstup do sezony,“ kvitoval asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 1. kolo:

Black Dogs Budweis – VUT Cavaliers Brno 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
5. Hrůša (J. Šuhaj), 14. Koupal (Vochozka) – 5. Sedláček (Šenk).
Rozhodčí: L. Květoň – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 2:3.
Střely na branku: 56:21.
Diváků: 21.
Black Dogs: I. Svoboda – D. Svoboda, Hrůša, J. Kubeš, Krtek, T. Kohút, Petr Bouška – J. Prokop, Koupal, Vochozka, Tejko, Š. Masopust, Rolínek, Prášek, J. Šuhaj, Grauer, Matěj Dvořák, Kaisler, Přívozník. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 27. září 2021.

05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.
05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.