Budějovičtí vysokoškoláci vstoupili doma vítězně do čtvrtfinále play off

20.02.2023


Osmička nejlepších týmů po základní části Univerzitní ligy vstoupila do čtvrtfinálových sérií play off, které se hrají na tři vítězství. Premiéru obstarala dvojice Black Dogs Budweis – North Wings Ústí nad Labem. V Hokejovém centru Pouzar se odvíjela vyrovnaná bitva, do níž lépe vstoupili hosté, ale Jihočeši dokázali zvrátit nepříznivé skóre 0:2 na 4:2. Severní Křídla v závěru snížila na rozdíl gólu, marně však usilovala o vyrovnání při power play.


Č. BUDĚJOVICE – Hosté v úvodu získali náskok dvěma trefami v rozmezí dvou minut a deseti vteřin, přičemž podruhé skórovali při vyloučení Šimona Masopusta. Domácí jim brzy připravili ještě rychlejší odpověď. Podařilo se jim vyrovnat během padesáti dvou vteřin. První gól dali z přesilovky pět na tři, druhý z pokračující převahy pět na čtyři. Do vedení šli zásluhou Filipa Hubáčka osm vteřin před druhou sirénou. Ve třetí části zvýšil kapitán týmu David Svoboda. North Wings v závěru kontrovali při hře čtyři na tři. „Začali jsme špatně. Soupeř byl aktivnější, víc bruslil. Od druhé třetiny jsme měli trochu víc ze hry. Závěr jsme si pokazili zbytečnými fauly,“ komentoval asistent Jiří Irra. 

Univerzitní liga, čtvrtfinále play off, 1. zápas:

Black Dogs Budweis – HC North Wings Ústí nad Labem 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Góly a nahrávky:
12. Janoch (M. Masopust, Vochozka), 12. M. Masopust (Vochozka), 40. Hubáček (Š. Masopust, Vochozka), 47. D. Svoboda (M. Masopust, Kronus) – 5. Janoušek (M. Harkabus, Tot), 7. M. Harkabus (Janoušek, Gottfried), 58. Petržílka (Janoušek).
Rozhodčí: Červenka, Zeliska – Štěpánek, Dědek.
Vyloučení: 5:3.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 47:30.
Diváků: 98.
Black Dogs: Marek Dvořák – A. Hrůša, D. Svoboda, Krtek, Grauer, Hubáček, Jiří Kubeš – Janoch, Kronus, M. Masopust, Rolínek, Š. Masopust, Vochozka, Matěj Dvořák, Přívozník, Kaisler, J. Anderle, P. Hrůša. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 20. února 2023.

(lho)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie