Budějovičtí para hokejisté vstoupili do play out domácí porážkou od Pardubic

07.02.2023


Celek Motoru sledge završil základní část České para hokejové ligy dvěma kontumačními výsledky 0:5, neboť převážně ze zdravotních důvodů nedal dohromady dostatečný počet hráčů pro zápasy 13. resp. 14. kola v Karlových Varech a na kluzišti pražské Sparty. První čtyři týmy z osmičlenné tabulky poté vstoupily do play off, spodní čtyřka včetně posledních Jihočechů rozehrála play out. Nikdo však nesestupuje. Není kam.


SOBĚSLAV – Série na dvě vítězství mezi sáňkaři Motoru a pardubickými Mustangy odstartovala v Soběslavi, kde para hokejisté nacházejí přívětivé podmínky. Druhý souboj v Pardubicích se podle rozpisu uskuteční 18. února.  Do brankoviště domácích se vrátila po úrazu nohy Kanaďanka Meranda Reast a dosud chytající David Lacko, jehož předchozí výkony měly stoupající tendenci, se přesunul do útočné linie. Do sestavy se vrátili rekonvalescenti Jiří Rumplík a Kamil Záluský, naopak chyběli rakouští pendlové Laibacher s Roppem a z rodinných důvodů také veterán Zdeněk Klíma. S kapitánským céčkem znovu vyrukoval Petr Běhounek, nedávný výherce mercedesu z divácké soutěže.

Jihočeský tým se vrátil do para ligy po delší přestávce s několika úplnými nováčky na soupisce a sezonu 2022–23 pojal jako období sehrávání a sbírání zkušeností. Ze čtrnácti utkání základní části (včetně dvou kontumací) nezískal ani bod při skóre 6:166. Od Mustangů v úvodním duelu play out dostali domácí příděl 0:14, ale nebyli nespokojení. „Výsledek mohl být lepší, ale i horší,“ usmíval se hrající trenér Martin Zikmund, jenž spolu s Kamilem Záluským paralelně nastupuje v německé lize za Ice Lions Drážďany, kde je čeká obhajoba mistrovského titulu. „Pardubice protočily všechny hráče z širšího kádru. Zápas byl čistý, férový, kvalitní. Pro nás jenom super. Stále se učíme,“ zdůraznil.     

Česká para hokejová liga, play out, 1. zápas:

Motor sledge Č. Budějovice – SHK Mustangové Pardubice 0:14 (0:3, 0:4, 0:7)
Góly a nahrávky:
3. Michalec (Kubeš), 7. Hering (Michalec), 14. Raška (Hering), 16. Kubeš (Hering), 20. Doležal (Michalec), 23. Votruba (Kubeš), 24. Tereska, 34. Buhr (Michalec), 35. Hering (Boček), 36. Buhr (Kubeš), 37. Neuman (Michalec), 39. Chudomský (Kubeš), 40. Kubeš, 45. Votruba (Hering).
Rozhodčí: Ent, A. Ondřej.
Vyloučení: 0:0.
Diváků: 20.
Motor sledge: Reast – Záluský, Zajan, Zikmund – Běhounek, Špaček, Kocanda, Lacko, Rumplík. Hrající trenér Martin Zikmund.
Hrálo se 4. února 2023.
Stav série: 0:1.

Ladislav LhotaKrátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie