Bojovné utkání s Pardubicemi uťali Black Dogs vteřinu před koncem prodloužení

14.11.2022

V zahajovacím duelu 8. kola Univerzitní ligy (ULLH) nastoupil jihočeský zástupce Black Dogs Budweis na ledě Hokejového centra Pouzar proti týmu Riders Univerzita Pardubice a přestože měl k dispozici sedmičku beků se čtyřmi kompletními útoky, zatímco soupeřovu sestavu tvořilo třináct statečných mužů do pole, musel se prát o vítězství do poslední minuty nastaveného času, kdy Daniel Dudáček rozhodl o tom, že doma zůstanou dva body.

Č. BUDĚJOVICE – Skóre otevřel na konci 2. minuty Jakub Anderle doklepnutím zblízka. Hosté otočili stav ještě v průběhu první části, přičemž vedoucí gól dali pět vteřin před odchodem do šaten. Třicet devět vteřin po startu druhého dějství vyrovnal Matouš Masopust střelou z vrcholku mezikruží. Krátce před polovinou základní hrací doby se prosadil u pravé tyčky Jonáš Kronus a znovu měli navrch Jihočeši. Hosté v závěru vyrovnali a navíc získali přesilovku, z níž si přenesli kousek do prodloužení. Vteřinu před sirénou ukončili zápas Prášek s Dudáčkem, kteří jeli sami na brankáře. „Přestříleli jsme soupeře, ale ten bojoval. Naše produktivita byla hodně špatná,“ přiznal asistent Jiří Irra.

Univerzitní liga, 8. kolo:

Black Dogs Budweis – Riders Univerzita Pardubice 4:3 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 – 1:0)
2. J. Anderle (Prášek, Petr Bouška), 21. M. Masopust (Janoch), 30. Kronus (Vochozka, Pinkas), 65. D. Dudáček (V. Krcho, A. Hrůša) – 16. Skála (Hejný, Hrdlička), 20. Šrámek (Ladman, Teuber), 58. Šrámek (Stolín, Vacek).
Rozhodčí: Battěk – Štěpánek, Maňák.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 55:22.
Diváků: 61.
Black Dogs: Marek Dvořák – A. Hrůša, D. Svoboda, D. Dudáček, Petr Bouška, Krtek, Jiří Kubeš, P. Hrůša – M. Masopust, V. Krcho, Janoch, Schwartz, Kronus, Vochozka, Prášek, Pinkas, J. Anderle, Rolínek, Š. Masopust, Kaisler. Trenéři David Oulík a Jiří Irra.
Hrálo se 14. listopadu 2022.

25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstal s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v kádru si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupili do šampionátu 25. dubna vítězstvím 3:0 nad Švýcarskem.
25. 04. 2024 Exbudějovický obránce a bývalý reprezentant Libor Zábranský st., kterého současná veřejnost vnímá jako trenéra a především majitele extraligové Komety Brno, aktuálně vstoupil také do fotbalové Zbrojovky Brno jako osmdesátiprocentní vlastník. V blízké budoucnosti by měly stát vedle sebe zbrusu nové stadionu obou klubů.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.