Beáta Nárovcová s Terezou Pištěkovou trénovaly u Pouzara. Zabojují o účast na MS

17.05.2022


Dívčí hokej mezi českými mantinely navyšuje prestiž. Ženy na nedávné olympiádě v Pekingu předčily výkonem i výsledky své mužské kolegy, což se stalo poprvé v historii. K oporám patřila strakonická odchovankyně Tereza Vanišová. Výběr U16 s Anežkou Čábelovou (Č. Krumlov) a Adélou Pánkovou (Soběslav) vyhrál European Cup v Budapešti. Tým U18 se chystá na mistrovství světa, o nominaci do USA usilují Beáta Nárovcová (Vimperk) a Tereza Pištěková (Lvi 2009).


Č. BUDĚJOVICE – Jedním z posledních vrcholů hokejové sezony 2021–22 bude MS osmnáctiletých dívek. Uskuteční se v Madisonu a Middletonu na půdě amerického státu Wisconsin od 6. do 13. června. Bitva o závěrečnou nominaci se týká i dvou Jihočešek, obránkyně Beáty Nárovcové (5. 1. 2005) a útočnice Terezy Pištěkové (3. 6. 2005). Obě se podílely na březnovém vítězství českých barev na Evropském olympijském festivalu mládeže na ledě finského Kajaani, zapojily se do přípravného trojutkání ve Finsku a prošly si čtyřdenní kemp v Hokejovém centru Pouzar 12. – 15. května. Do zahájení světového šampionátu je čeká další soustředění v Třemošné.

Mladé krajanky si pochvalovaly čerstvě skončenou přípravu na periferii jihočeské metropole. „Všechno máme na jednom místě – ledovou plochu, tělocvičnu, ubytování, stravování. Je to super,“ povídala s úsměvem Beáta Nárovcová, úzce spjatá s Vimperkem, kde začala hrát hokej a studuje zde Všeobecné a sportovní gymnázium. Jako ryba ve vodě se v Hokejovém centru Pouzar cítila Tereza Pištěková, odchovankyně domácího HC Lvi 2009. „Líbí se nám tady a jsme rády, že můžeme zase společně trénovat s holkama,“ hlásila studentka Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích, jejíž bratr a hokejový vzor Theodor Pištěk (20) prošel mládežnickými výběry a hraje ve Švédsku.

Nadějné Jihočešky se během sezony potkaly rovněž v barvách Příbrami, kde tamní trenéři již dlouho úspěšně pracují s dívčím a ženským elementem. Letos do města horníků společným úsilím vrátili mistrovský titul v dospělé kategorii, na jehož zisku se podílela i českokrumlovská Anežka Čábelová. „V Příbrami to bylo fajn,“ potvrdila Tereza Pištěková. „Povedla se nám sezona,“ shrnula Beáta Nárovcová s plným vědomím, že teprve přijde hlavní vrchol na ledě amerického Middletonu. „Zatím nemáme jisté místo v sestavě,“ varovala. „Obě uděláme určitě maximum, abychom se dostaly na mistrovství světa,“ nepřímo slíbila Tereza Pištěková hlavnímu kouči Dušanu Andrašovskému.

(lho, pkr)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie