Beáta Nárovcová s Terezou Pištěkovou trénovaly u Pouzara. Zabojují o účast na MS

17.05.2022


Dívčí hokej mezi českými mantinely navyšuje prestiž. Ženy na nedávné olympiádě v Pekingu předčily výkonem i výsledky své mužské kolegy, což se stalo poprvé v historii. K oporám patřila strakonická odchovankyně Tereza Vanišová. Výběr U16 s Anežkou Čábelovou (Č. Krumlov) a Adélou Pánkovou (Soběslav) vyhrál European Cup v Budapešti. Tým U18 se chystá na mistrovství světa, o nominaci do USA usilují Beáta Nárovcová (Vimperk) a Tereza Pištěková (Lvi 2009).


Č. BUDĚJOVICE – Jedním z posledních vrcholů hokejové sezony 2021–22 bude MS osmnáctiletých dívek. Uskuteční se v Madisonu a Middletonu na půdě amerického státu Wisconsin od 6. do 13. června. Bitva o závěrečnou nominaci se týká i dvou Jihočešek, obránkyně Beáty Nárovcové (5. 1. 2005) a útočnice Terezy Pištěkové (3. 6. 2005). Obě se podílely na březnovém vítězství českých barev na Evropském olympijském festivalu mládeže na ledě finského Kajaani, zapojily se do přípravného trojutkání ve Finsku a prošly si čtyřdenní kemp v Hokejovém centru Pouzar 12. – 15. května. Do zahájení světového šampionátu je čeká další soustředění v Třemošné.

Mladé krajanky si pochvalovaly čerstvě skončenou přípravu na periferii jihočeské metropole. „Všechno máme na jednom místě – ledovou plochu, tělocvičnu, ubytování, stravování. Je to super,“ povídala s úsměvem Beáta Nárovcová, úzce spjatá s Vimperkem, kde začala hrát hokej a studuje zde Všeobecné a sportovní gymnázium. Jako ryba ve vodě se v Hokejovém centru Pouzar cítila Tereza Pištěková, odchovankyně domácího HC Lvi 2009. „Líbí se nám tady a jsme rády, že můžeme zase společně trénovat s holkama,“ hlásila studentka Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích, jejíž bratr a hokejový vzor Theodor Pištěk (20) prošel mládežnickými výběry a hraje ve Švédsku.

Nadějné Jihočešky se během sezony potkaly rovněž v barvách Příbrami, kde tamní trenéři již dlouho úspěšně pracují s dívčím a ženským elementem. Letos do města horníků společným úsilím vrátili mistrovský titul v dospělé kategorii, na jehož zisku se podílela i českokrumlovská Anežka Čábelová. „V Příbrami to bylo fajn,“ potvrdila Tereza Pištěková. „Povedla se nám sezona,“ shrnula Beáta Nárovcová s plným vědomím, že teprve přijde hlavní vrchol na ledě amerického Middletonu. „Zatím nemáme jisté místo v sestavě,“ varovala. „Obě uděláme určitě maximum, abychom se dostaly na mistrovství světa,“ nepřímo slíbila Tereza Pištěková hlavnímu kouči Dušanu Andrašovskému.

(lho, pkr)Krátké zprávy
22. 03. 2023 První a druhý jarní den se mezi bývalými hráči ligového Motoru sešlo několik oslavenců s kulatinami. Šedesátiny si připomněl 21. března útočník Petr Dolejšek, jenž nastupoval za budějovický tým v období 1981 až 1984. Nosil i dres ZVVZ Milevsko resp. Šumavanu Vimperk. 22. března se zařadil k padesátníkům obránce David Smetana (za Motor hrál v období 1990 až 1992, nastupoval rovněž za VTJ Tábor, HC Tábor a Hluboká nad Vltavou Knights), ve stejný den si podal ruku s Abrahámem také útočník Jan Šrámek ml. (za Motor 1990 - 1992, hrál i za VTJ Písek).
22. 03. 2023 Vimperská odchovankyně Beáta Narovcová si vysloužila angažmá ve finském celku TPS Naiset Turku. Osmnáctiletá obránkyně a členka mládežnických reprezentačních výběrů bude hrát nejvyšší ženskou soutěž Naisten Liigu, v níž se potká s další Jihočeškou Terezou Pištěkovou, která začínala s hokejem v Českých Budějovicích.
21. 03. 2023 Série play down v Lize juniorů mezi Pískem a Havířovem, v níž Jihočeši vedli 2:0, zůstane nedohraná. Dohodli se na tom zástupci obou klubů poté, co oznámil rakouský Salcburk, že nemá zájem o účast v příštím ročníku. Tudíž letos nesestoupí nikdo.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie