Beáta Nárovcová s Terezou Pištěkovou trénovaly u Pouzara. Zabojují o účast na MS

17.05.2022


Dívčí hokej mezi českými mantinely navyšuje prestiž. Ženy na nedávné olympiádě v Pekingu předčily výkonem i výsledky své mužské kolegy, což se stalo poprvé v historii. K oporám patřila strakonická odchovankyně Tereza Vanišová. Výběr U16 s Anežkou Čábelovou (Č. Krumlov) a Adélou Pánkovou (Soběslav) vyhrál European Cup v Budapešti. Tým U18 se chystá na mistrovství světa, o nominaci do USA usilují Beáta Nárovcová (Vimperk) a Tereza Pištěková (Lvi 2009).


Č. BUDĚJOVICE – Jedním z posledních vrcholů hokejové sezony 2021–22 bude MS osmnáctiletých dívek. Uskuteční se v Madisonu a Middletonu na půdě amerického státu Wisconsin od 6. do 13. června. Bitva o závěrečnou nominaci se týká i dvou Jihočešek, obránkyně Beáty Nárovcové (5. 1. 2005) a útočnice Terezy Pištěkové (3. 6. 2005). Obě se podílely na březnovém vítězství českých barev na Evropském olympijském festivalu mládeže na ledě finského Kajaani, zapojily se do přípravného trojutkání ve Finsku a prošly si čtyřdenní kemp v Hokejovém centru Pouzar 12. – 15. května. Do zahájení světového šampionátu je čeká další soustředění v Třemošné.

Mladé krajanky si pochvalovaly čerstvě skončenou přípravu na periferii jihočeské metropole. „Všechno máme na jednom místě – ledovou plochu, tělocvičnu, ubytování, stravování. Je to super,“ povídala s úsměvem Beáta Nárovcová, úzce spjatá s Vimperkem, kde začala hrát hokej a studuje zde Všeobecné a sportovní gymnázium. Jako ryba ve vodě se v Hokejovém centru Pouzar cítila Tereza Pištěková, odchovankyně domácího HC Lvi 2009. „Líbí se nám tady a jsme rády, že můžeme zase společně trénovat s holkama,“ hlásila studentka Střední zdravotnické školy v Českých Budějovicích, jejíž bratr a hokejový vzor Theodor Pištěk (20) prošel mládežnickými výběry a hraje ve Švédsku.

Nadějné Jihočešky se během sezony potkaly rovněž v barvách Příbrami, kde tamní trenéři již dlouho úspěšně pracují s dívčím a ženským elementem. Letos do města horníků společným úsilím vrátili mistrovský titul v dospělé kategorii, na jehož zisku se podílela i českokrumlovská Anežka Čábelová. „V Příbrami to bylo fajn,“ potvrdila Tereza Pištěková. „Povedla se nám sezona,“ shrnula Beáta Nárovcová s plným vědomím, že teprve přijde hlavní vrchol na ledě amerického Middletonu. „Zatím nemáme jisté místo v sestavě,“ varovala. „Obě uděláme určitě maximum, abychom se dostaly na mistrovství světa,“ nepřímo slíbila Tereza Pištěková hlavnímu kouči Dušanu Andrašovskému.

(lho, pkr)Krátké zprávy
04. 06. 2023 Bývalý reprezentační gólman Alexander Salák po roční pauze od hokeje podle vlastních slov již nenaváže na svoji úspěšnou kariéru a bude se věnovat rodině, která se záhy rozroste o šestého potomka. Šestatřicetiletý rodák ze Strakonic a odchovanec tamního klubu prošel mládeží budějovického Motoru, mihl se v Písku a Táboře, hrál nejvyšší soutěže ve Finsku a Švédsku, českou extraligu vyzkoušel ve Spartě. Několik sezon strávil v KHL, odchytal dva zápasy za Floridu v NHL, zúčastnil se třech světových šampionátů a olympijského turnaje v roce 2014.
03. 06. 2023 Milevské A-mužstvo pokračuje v pilné přípravě na příští sezonu. Jednoho z favoritů Krajské ligy navštívil při tréninku obchodní zástupce firmy Odin Hockey Petr Mlíkovský a představil hráčům ve špičkové kvalitě ručně vyráběné hokejky z uhlíkových vláken. Následně oslovil klubové funkcionáře s nabídkou spolupráce.
03. 06. 2023 Dvě posily v ideálním hokejovém věku získal tým HC Milevsko 1934 pro nadcházející ročník Krajské ligy. Z druholigového Písku přišel brankář David Novák (21. června mu bude 29), který předtím dlouho působil v Táboře a strávil osm minut v extraligovém brankovišti pražské Slavie (2014-15). Z Písku se vrátil rovněž útočník Jan Březina (18. listopadu mu bude 29), jenž velkou část kariéry předtím prožil jako Novákův spoluhráč v Táboře.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie