Veteráni Motoru absolvovali v Pasově náročnou zápasovou zkoušku a obstáli se ctí

07.10.2013

Veteráni Old Boys Motor České Budějovice odehráli první zápas letošní sezony a hned si dali pořádnou porci. V rámci oslav desátého výročí založení hokejového klubu v bavorském Pasově nastoupili exhibičně proti místnímu celku, který je účastníkem regionální ligy. Hráli podle pravidel bez veteránských omezení a naplno třikrát dvacet minut čistého času. Vybojovali přijatelnou porážku 7:9.

PASOV – Sobota 5. října byla sváteční pro hokejisty v bavorském městě u soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Agilní klub EHF Black Hawks Passau si připomínal deset let své činnosti a pozval k přátelskému utkání budějovické Old Boys. Domácí celek poskládaný z hráčů ve věku od osmnácti do třiceti let měl dopředu jasnou výhodu proti Jihočechům, na jejichž soupisce figuruje většina borců starších pětatřiceti let.

Další hendikep z pohledu hostí představovala pravidla. Hrálo se bez výjimky podle regulí platných pro soutěže dospělých, tedy i s možností hry do těla nebo střelby golfovým úderem. Hrací doba se nekrátila, třetiny se počítaly klasicky po dvaceti minutách čistého času. „Kluci toho měli plné kecky,“ vtipkoval vedoucí mužstva Jan Budinský.

Celý zápas naštěstí probíhal velice slušně a korektně. Na trestnou lavici usedl jediný domácí hráč, který byl vyloučený na dvě minuty za podražení. „Dopředu jsme bavorským hokejistům řekli, kluci, neblbněte, stojí proti vám samí starší pánové. Vzali si to k srdci,“ vyzdvihl Budinský přístup Němců v duchu fair play.

Hvězdou Jihočechů byl gólman David Dědič, blýskli se rovněž autoři hattricků Václav Král a František Mrázek. Svůj první zápasový start na zahraničním ledě oslavil gólem střední útočník Luboš Kukla hostující v barvách Old Boys z týmu Budvaru. Velký aplaus při představování sklidil obránce Miroslav Dvořák, jenž v Pasově před časem působil. Během společné večeře po utkání převzali hosté pamětní medaile.

Přátelské utkání
EHF Black Hawks Passau – Old Boys Motor Č. Budějovice 9:7 (1:1, 4:3, 4:3)

Góly za poražené: V. Král 3, Fr. Mrázek 3, L. Kukla.
Sestava Motoru: Dědič – M. Stárek, R. Suchánek st., Císler, R. Bauer, M. Dvořák ml. – V. Král, R. Ťoupal, Fr. Mrázek, Butal, Rek, R. Mařík, Klosse, L. Kukla, Plojhar. Trenéři Stanislav Bauer a Josef Cvach.

(bud, lho)

20. 04. 2024 Gólman Matyáš Mařík z budějovického Motoru, obránce Jan Skok (odchovanec Písku, nyní Plzeň) a exbudějovický útočník Samuel Drančák se prosadili do závěrečné nominace reprezentačního týmu U18 pro mistrovství světa, které začne ve Finsku 25. dubna.
20. 04. 2024 Vedení druholigového HC Tábor potvrdilo v trenérských funkcích na střídačce A.-týmu stávající dvojici Jakub Grof - Richard Lobo. Jejich úkolem bude zvládnout s týmem přechod do profesionálního režimu a dovést ho k postupu do Chance 1. ligy.
19. 04. 2024 Milevský odchovanec Antonín Klatovský, jenž aktuálně působí v barvách Škody Plzeň, přispěl jednou asistencí k vítězství reprezentačního výběru U17 nad Švýcarskem v poměru 3:2 na Turnaji pěti týmů ve Švédsku.